Strona główna Sport Piłka nożna Skandal podczas Winter Silesian Cup

Skandal podczas Winter Silesian Cup

105

Do nieprzyjemnego zdarzenia doszło w czwartek podczas odbywającego się w hali na Zawiszowie pierwszego dnia halowego turnieju piłki nożnej dzieci Winter Silesian Cup. W trakcie trwania imprezy grupa zamaskowanych kibiców wtargnęła do hali i rzuciła się w stronę rodziców dzieci z Wrocławia.

Do hali weszło kilkunastu zamaskowanych chuliganów. Szamotanina trwała kilkadziesiąt sekund. W jej trakcie nikt szczególnie dotkliwie nie ucierpiał. Żaden z rodziców nie zgłosił zdarzenia na policję. Funkcjonariusze postanowili po zajściu zwiększyć liczbę patroli wokół hali. Należy tylko ubolewać, że do takich zdarzeń w ogóle dochodzi. Nie rozumiem jak można bez przyczyny atakować rodziców ośmioletnich dzieci. Po zajściu wszyscy uczestnicy zostali przeproszeni i  otoczeni opieką przez organizatora i policję. Mimo tak przykrego incydentu turniej trwa dalej – powiedział rzecznik prasowy imprezy Przemysław Grzyb. Jak informuje Arkadiusz Wojnowski z KPP w Świdnicy, żaden z poszkodowanych nie złożył oficjalnego zawiadomienia o pobiciu.

Tegoroczna edycja Winter Silesian Cup trwać będzie do 30 grudnia, do końca trwania turnieju w hali na Zawiszowie nad bezpieczeństwem młodych zawodników i kibiców czuwać będą dodatkowe patrole Policji i Straży Miejskiej. W przyszłości imprezy, w których występować będą sportowcy z innych miast, a nawet państw będą lepiej chronione.

/M.Rodziewicz/

 

Poprzedni artykułMajewska i Korcz z kolędami
Następny artykułTrzej Królowie w Świdnicy