Strona główna Sport Siatkówka Siatkarskie podsumowanie roku

Siatkarskie podsumowanie roku

7

Rok 2012 to dwa oblicza siatkarek MKS-u Świdnica. W pierwszej części roku nasze zawodniczki w kiepskim stylu spadły do III ligi. MKS we wrześniu przystąpił jednak do rozgrywek II ligi i w pierwszej rundzie sezonu 2012/2013 radził sobie znakomicie kończąc ostatecznie zmagania w 2012 roku na czwartej pozycji w tabeli, jeśli podopieczne Krzysztofa Leszczyńskiego utrzymają tą lokatę, to czekać nas będą emocje związane z walką o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

 

Styczeń

Świdniczanki rok 2012 zaczęły od dość pewnej wyjazdowej wygranej z SMS-em PZPS II Sosnowiec 3:1. Kolejnym meczem jaki MKS rozegrał w styczniu była przegrana 1:3 potyczka z AZS-em Politechniką Częstochowską.

 

Luty

W lutym nasz zespół zmierzył się z Sokołem AZS AWF Katowice, przegrywając gładko 0:3. Sytuacja w tabeli robiła się coraz gorsza, MKS po 16 kolejkach z dorobkiem 14 punktów plasował się na 8. pozycji, a za naszymi plecami były jedynie: SMS LO2 Opole i SMS PZPS II Sosnowiec. Kolejną okazję do poprawy nastrojów świdniczanki miały w meczu z Częstochowianką Częstochowa. Po bardzo zaciętym meczu podopieczne Magdaleny Antoniak wygrały w Częstochowie z miejscową Częstochowianką 3:2.

 

Marzec

Trzeciego dnia miesiąca kończyła się faza zasadnicza sezonu 2011/2012, a świdniczanki grały mecz z UKS-em Krzanowice. Można powiedzieć, że to spotkanie wyglądało tak jak cały ówczesny sezon – bardzo słabo. Nasze zawodniczki przegrały go 1:3 i zakończyły fazę zasadniczą na ósmej pozycji. Nadszedł czas zatem na fazę play-out, czyli batalię o życie na parkietach II ligi, w której nasz zespół grał bez wiary i odpowiedniej motywacji. W pierwszej rundzie ekipa ze Świdnicy przegrała bez walki konfrontację z AZS-em Politechniką Częstochowską 0:3 w meczach. W walce o 8. pozycję na koniec sezonu 2011/2012 spotkaliśmy się z UKS-em Krzanowice. W pierwszym meczu rozgrywanym pod koniec marca przegraliśmy na wyjeździe 1:3

 

Kwiecień

1 kwietnia przyszedł czas na kolejny pojedynek, jednak to spotkanie nasz zespół przegrał ponownie 1:3 i w rywalizacji do 3 zwycięstw przegrywał już 0:2. Ostatnią szansą na pozostanie w grze był trzeci mecz rozgrywany na własnym parkiecie. Jednak i tym razem rywalki z Krzanowic okazały się lepsze wygrywając 3:0 i świdnicki zespół kończył rywalizację jako spadkowicz do trzeciej ligi.

 

Maj – wrzesień

Od maja do końca września trwała przerwa w rozgrywkach. W sierpniu dowiedzieliśmy się jednak, że po skutecznych staraniach zarządu klubu, MKS Świdnica zagra ponownie w II lidze wskakując w miejsce Bronowianki Kraków.

 

Wrzesień

Kolejny sezon świdnicki zespół zaczął z nowymi nadziejami, ale przede wszystkim z nowym trenerem Krzysztofem Leszczyńskim, którego zastępcą została Magdalena Antoniak i nową zawodniczką Pauliną Sobolewską. Te dwie zmiany wprowadziły nową jakość do świdnickiej ekipy, bo sezon 2012/2013 nasze siatkarki rozpoczęły bardzo udanie pokonując 29 września Gaudię Trzebnica 3:0

 

Październik

W tym miesiącu świdniczanki rozegrały mecze m.in. z Sokołem Katowice – przegrany 2:3 i Silesią Volley Mysłowice/Chorzów – wygrany po walce 3:2. Ponadto grały z AZS-em Politechniką Śląską Gliwice wygrywając 3:1. Miesiąc zakończyły ostatecznie przegranym 1:3 meczem z MCKiS  Jaworzno.

 

Listopad

Niestety nowy miesiąc zawodniczki MKS-u rozpoczęły od przegranej 1:3 z bardzo dobrze prezentującym się SPS-em Politechniką Częstochowską. Po kolejnym meczu z SMS-em LO II Opole nasze zawodniczki zaczęły gonić czołówkę przesuwając się po wygranym 3:1 spotkaniu z siódmego na piąte miejsce w tabeli. W kolejnym meczu zmierzyły się z Zorzą Wodzisław Śląski wygrywając po ciężkim pojedynku 3:2. W kolejnej rywalizacji ponownie wygrały 3:2 zostawiając w pokonanym polu tym razem Victorię Lubliniec kończąc listopad na czwartej lokacie w tabeli.

 

Grudzień

Świąteczny miesiąc świdniczanki rozpoczęły od nadspodziewanie łatwej przegranej z SMS-em  PZPS II Sosnowiec 0:3. Na szczęście w kolejnym meczu zrobiły fanom miłą niespodziankę pokonując niespodziewanie na wyjeździe lidera tabeli PLKS Pszczyna 3:2. Rundę rewanżową drużyna ze Świdnicy zaczęła od łatwej wygranej z Gaudią Trzebnica 3:0, a rok 2012 zakończyła wygraną 3:1 nad Sokołem Katowice rewanżując się za porażkę z pierwszej serii spotkań. Drugą część roku możemy zatem zaliczyć zdecydowanie na plus. Po dobrych występach podopieczne Krzysztofa Leszczyńskiego kończą rok 2012 na dobrym, czwartym miejscu w ligowej tabeli.

/M.Rodziewicz/