Strona główna Temat dnia Rusza remont na Równej. Uwaga na utrudnienia

Rusza remont na Równej. Uwaga na utrudnienia

9

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rusza przebudowa ul. Równej na odcinku od ul. Zygmuntowskiej do pl. Wolności – informuje Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Gruntowny remont jest konieczny ze względu na fakt, że chodnik przy ul. Równej jest jednocześnie stropem potoku Młynówka, a pod wpływem używania oraz w wyniku zdarzających się przejazdów samochodów ciężarowych wystąpiły zapadnięcia. W ramach prac wyremontowany zostanie cały kanał Młynówki w tym miejscu, zaplanowano także przebudowę chodnika oraz jezdni.

W ramach prac wymienione zostanie oświetlenie uliczne, instalacja odwodnienia ulicy i parkingu. Wybudowany zostanie nowy kolektor kanalizacji deszczowej i parkingu dla samochodów osobowych. Zdemontowana zostanie także nieużywana od ponad 10 lat konstrukcja zjeżdżalni basenowej, w tym miejscu powstanie parking. Zadanie obejmuje również urządzenie małej architektury (ławki, gazony kwiatowe), nasadzenie zieleni i wymianę istniejącej wiaty przystankowej.

W drodze przetargu w październiku wyłoniono wykonawcę – firmę ROKAM z Ząbkowic Śląskich. Prace rozpoczęły się niedawno i potrwają do końca maja 2013 roku. Na ten cel miasto przeznaczy ponad 1 mln zł z własnego budżetu.

W związku z prowadzeniem robót trzeba liczyć się z utrudnieniami. Od środy, 12 grudnia wystąpią utrudnienia w ruchu – zostanie zwężony odcinek ul. Zygmuntowskiej przy skrzyżowaniu z ul. Równą i Mieszka I. Ze względu na rozpoczynające się roboty instalacyjne związane z budową kolektora fragment ulicy Równej zostanie zamknięty – będzie dostępny jedynie dla mieszkańców.

Poprzedni artykuł„Wołyń czasu zagłady 1939-1945” w Muzeum Gross-Rosen
Następny artykułOrszak Trzech Króli w Świdnicy