Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Ponad 2 miliony wydane

Ponad 2 miliony wydane

0

Dzięki rządowej promesie  gminie Świdnica udało się w tym roku odbudować drogę gminną w Witoszowie, przeprowadzić regulację potoku Młynówka w Bystrzycy Górnej, potoku Kotarba w Mokrzeszowie oraz wykonać remont budynku komunalnego w Pogorzale – informuje Janusz Waligóra z UG Świdnica.

 

Zdjęcie UG Świdnica

W tym roku gmina Świdnica otrzymała największą z dotychczas przyznanych przez MSWiA wartość promesy na usuwanie skutków powodzi, 2,2 mln zł. Właśnie dobiegło końca 4 zadanie realizowane w ramach przyznanej pomocy: remont budynku komunalnego w Pogorzale. – Tegoroczna kwota rządowej pomocy choć wydaje się ogromna, nie wystarczy jednak, by naprawić wszystko, co zniszczyła woda w ubiegłych latach. Jednak otrzymane środku pozwoliły unowocześnić infrastrukturę, a tym samym zabezpieczyć mieszkańców Bystrzycy Górnej i Mokrzeszowa przed potencjalnymi podtopieniami. To największa z dotychczasowych wartości promesa, czyli gwarancji wypłaty pieniędzy, jaka trafiła do budżetu gminy Świdnica – mówi Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica.

Gruntowny remont budynku w Pogorzale nr 16 wykonany został w ramach usuwania skutków powodzi z 2009 r. z dotacją z budżetu państwa w kwocie ponad  441,8 tys. Łączny koszt inwestycji wyniesie ponad 599 tys. zł.

W ramach zadania wykonano kapitalny remont budynku mieszkalnego obejmujący m.in.: wykonanie drenażu z odprowadzeniem do rowu w celu odwodnienia ścian i piwnic budynku,  remont schodów wejściowych do budynku, wymieniona zostanie uszkodzona instalacja elektryczna w piwnicy, wykonana została elewacja budynku i nowe pokrycie dachu z blachodachówki oraz wymieniono zniszczoną instalacja odgromowa i opaskę z kostki betonowej wokół budynku.

W roku 2011 gmina Świdnica otrzymała na usuwanie skutków powodzi ponad 1,56 mln zł. rządowej pomocy, wydając jednocześnie ponad 2,24 mln zł. Wykonano m.in. regulację potoku Kotarba w Mokrzeszowie oraz odbudowano drogi.

Poprzedni artykułAfter Party Team zbiera tęgie lanie
Następny artykułDwudniowe święto pływania w Świdnicy [FOTO]