Strona główna Kultura Pociąg ze św. Mikołajem

Pociąg ze św. Mikołajem

1

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku już po raz piąty przywiezie św. Mikołaja pociągiem. Najbardziej lubiany przez dzieci święty  na swoją siedzibę 8 i 9 grudnia 2012 r. wybrał bocznicę zabytkowej parowozowni na terenie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej.

Dzieci wraz ze swoimi rodzicami z tej okazji zwiedzą zabytkowy tabor kolejowy normalnotorowy od roku 1890 do lat 70-tych XX w. na odcinku 1,5 km torów, kolekcję motocykli Harley-Davidson, zabytkowy komputer Odra, zbiory ikonograficzne, Mini Muzeum Zabawkarstwa Samochodowego, makietę kolejową, wystawę starych narzędzi stolarskich, radioodbiorników, a także Starą Drukarnię.

Przewodnikami po muzeum będą pomocnicy Św. Mikołaja, a maszynistą parowozu Tkt48-18, którym będzie możliwość przejechania się po bocznicy sam św. Mikołaj, który przygotował słodkie upominki dla dzieci.

A 9 grudnia 2012 r. św. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami oraz Śnieżynkami wybierze się w podróż parowozem Tkt48-18 wraz z wagonem towarowym zapakowanym po brzegi prezentami dla dzieci wg rozkładu jazdy:
– przyjazd i postój – stacja Jaworzyna Śląska godz.11.00 – 12.00
– przyjazd i postój – stacja Świdnica Miasto godz. 12.30 – 14.00.

Pociąg św. Mikołaja wesprą policja, Straż Miejska, harcerze oraz Kolejowy Patrol,  w asyście których św. Mikołaj rozda paczki dla dzieci.
Komisarz Lew pouczy dzieci, jak zachowywać bezpieczeństwo, a piekarnie świdnickie zapewnią pyszny słodki poczęstunek.

Wyjazd Pociągu św. Mikołaja jest to akcja charytatywna dla dzieci z ubogich rodzin i paczki z prezentami przygotowane są z myślą o nich, jednakże dla każdego dziecka, które pojawi się stacji przygotowany jest słodki upominek.

W dniach 8-9 grudnia Muzeum czynne będzie od godz. 10.00 – 16.00
a wstęp dla dzieci – bezpłatny!