Strona główna Sport Piłka nożna Piłkarze zagrają dla Mai

Piłkarze zagrają dla Mai

0

Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie z Fundacją Wspierania Sportu „Łączy nas Football” zorganizuje 6 stycznia 2013 roku w świdnickiej hali sportowej na Zawiszowie I Powiatowy Noworoczny Halowy Turniej Piłkarski. W turnieju wezmą udział cztery drużyny: AKS Strzegom, Karolina Jaworzyna Śląska, Zjednoczeni Żarów i Polonia Świdnica.

 

Nie przewiduje się pobierania od uczestników tak zwanego wpisowego, za to w zamian każdy z zespołów, który weźmie udział w turnieju wpłaci na rzecz ciężko chorej, sześcioletniej Mai Tyczyno kwotę 250zł.

 

Podczas turnieju przeprowadzona zostanie licytacja dwóch koszulek piłkarskich. Jedna od Tomasza Frankowskiego ze specjalną dedykacją od czołowego snajpera polskiej ekstraklasy, druga od całego zespołu GKS-u Bełchatów z dedykacją dla Mai.

 

Maja Tyczyno urodziła się z wadą genetyczną – delecją ramienia długiego chromosomu 2, co powoduje u niej między innymi wady narządów wewnętrznych, wzroku, słuchu, a także opóźnienie psycho-ruchowe i lekki autyzm. Aby mogła funkcjonować wymaga stałej, bardzo kosztownej rehabilitacji – sześć dni w tygodniu po sześć godzin.

 

Wysiłki Mai i jej rodziców przynoszą wspaniałe rezultaty, ale rodzina dziewczynki znajduje się w bardzo trudnej sytuacji finansowej, stąd też nasza prośba o wsparcie jej leczenia. Mamy nadzieję, że taka forma pomocy poprzez sport spotka się z pozytywną relacją z Państwa strony. Jeszcze raz w imieniu swoim oraz dyrektora Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Edmunda Frączaka serdecznie zapraszam – mówi Wiesław Żurek, prezes Fundacji „Łączy nas Football”

 

Godzinowy plan imprezy:

14.30: rozpoczęcie turnieju, przywitanie drużyn

15.00: pierwszy mecz turnieju: Karolina Jaworzyna Śląska – AKS Strzegom (2 x 15 minut + 5 minut przerwy)

15.35: Polonia Świdnica – Zjednoczeni Żarów

16.10: Karolina Jaworzyna Śląska – Polonia Świdnica

16.45: AKS Strzegom – Zjednoczeni Żarów

17.15: Licytacja koszulek od Tomasza Frankowskiego i drużyny GKS-u Bełchatów

17.20: Karolina Jaworzyna Śląska – Zjednoczeni Żarów

17.55: Polonia Świdnica – AKS Strzegom

18.30: uroczyste zakończenie Noworocznego Turnieju Piłki Nożnej i wręczenie nagród

Poprzedni artykułOsiem zespołów walczy o tytuł mistrza Gminnej Ligi Halowej
Następny artykułRura znika, problem zostaje [FOTO]