Strona główna Wydarzenia Świdnica Oddaj elektrośmieci

Oddaj elektrośmieci

14

Po raz trzeci w tym roku świdniczanie będą mogli pozbyć się starych telewizorów, lodówek, odkurzaczy i wielu innych elektrośmieci. Urząd Miejski i firma Ag-Eko zapraszają do udziału w bezpłatnej zbiórce, która została zaplanowana na 8 grudnia.

Zużyte urządzenia będzie można przywozić na parking przed Urzędem Miejskim przy ul. Armii Krajowej 49 w godzinach od 9.00 do 17.00. Każdy w prezencie otrzyma ekologiczna torbę na zakupy.

Co można przynieść?

Każdy kompletny sprzęt elektryczny lub elektroniczny oraz stare akumulatory – pralki, lodówki, radia, komputery, telewizory, suszarki, kosiarki, zabawki, radia, odkurzacze, miksery …. i wiele, wiele innych.

Co nie zostanie przyjęte?

Kineskopy bez obudowy, rozbite telewizory i sprzęt niekompletny – ze względu na bezpieczeństwo osób pracujących przy zbiórce odpadów.

Co zrobić, jeśli nie zdążymy na akcję?

Elektrośmieci należy oddawać do punktów zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Taki punkt zgodnie z obowiązującymi przepisami muszą prowadzić m. in. przedsiębiorcy odbierający odpady komunalne i punkty serwisowe sprzętu elektrycznego. Elektrośmieci możemy również oddać do punktów handlowych przy zakupie nowego sprzętu na zasadach: „jeden za jeden tego samego rodzaju”, czyli przy zakupie np. jednego nowego telewizora możemy oddać jeden stary telewizor.

Na terenie Świdnicy funkcjonują dwa punkty dobrowolnego gromadzenia odpadów, gdzie od klientów firm: Zakładu Oczyszczania Miasta, ALBA Dolny Śląsk oraz Zakład Usług Komunalnych z Żarowa, prowadzących te punkty odbierane są odpady takie jak :

– odpady z rozbiórek i remontów (do 250 kg)

– gruz betonowy i ceglany (do 250 kg)

– odpady wielkogabarytowe;

– odpady biodegradowalne;

– zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny;

– zużyte baterie i akumulatory;

– zużyte świetlówki.

Klienci w/w firm mogą korzystać z PDGO odpowiednio:

Klienci ZOM Sp. z o.o. – PDGO przy ul. Metalowców 4

Klienci ALBA Dolny Śląsk Sp. z o.o. oraz ZUK Żarów – PDGO przy ul. Kliczkowskiej 40

 

Poprzedni artykułKolejny rywal ŚKPR-u – ASPR Zawadzkie
Następny artykułNobliści w Gimnazjum nr 4 [FOTO]