Dorota Zawadzka, Henryka Krzywonos-Strycharska i Anna Maria Wesołowska wezmą udział w konferencji zorganizowanej w ramach obchodów Roku Korczakowskiego. Początek dzisiaj, 20 grudnia o godzinie 11.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.
Jednym z gości konferencji będzie Dorota Zawadzka.
Konferencję pod hasłem „Od wolności do odpowiedzialności” przygotowali wspólnie Rzecznik Praw Dziecka i II LO w Świdnicy. Poświęcona jest prawom dzieci do wolności, swobody, ale także do odpowiedzialności. W programie występy Zespołu Serduszka, działającego przy SPDC „Serce”, inscenizacja „Sądu Koleżeńskiego Janusza Korczaka”, przygotowana przez uczniów II LO oraz prezentacja życia i dokonań Janusza Korczaka, przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 8. Wykłady wygłoszą doradczynie RPD oraz Laura Koba z biura rzecznika. Wstęp na konferencję jest wolny.


![Tymczasowy parking przed starostwem gotowy. W przyszłości powstanie tam podziemny parking ze schronem? [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/tymczasowy-parking-przed-Starostwem-Powiatowym-2025.10.28-6-238x178.jpg)




![Ich łupem padły perfumy za ponad 1200 złotych. Teraz szukają ich policjanci [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Swidnica-kradziez-w-drogerii-2025.10-mix-100x75.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/mp-Pulaskiego-100x75.jpg)

![Kabaret Paranienormalni z nowym programem „Ostre Cięcie” w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/kabaret-SWIDNICA-2025-100x75.jpg)
![Wyjątkowa Świdnica. Zobacz zdjęcia czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Altana-w-Parku-Mlodziezowym-w-Swidnicy-2025-fot.-Marlena-Jozefow-100x75.jpg)