Strona główna Konkursy Wygraj „Niebieskie Zakony”

Wygraj „Niebieskie Zakony”

4

5 grudnia swoją świdnicką premierę miała najnowsza powieść Wojciecha Korycińskiego, na co dzień nauczyciela w I LO. Trzy egzemplarze „Niebieskich Zakonów” mogą trafić do Czytelników portalu Swidnica24.pl. Uwaga, konkurs przedłużony!

Dla wszystkich miłośników dobrej literatury, pasjonatów historycznych zagadek i podstępnych intryg, których areną stała się XIX-wieczna Schweidnitz, ogłaszamy świąteczny konkurs. Jeśli chcesz otrzymać pod choinkę powieść „Niebieskie Zakony” z dedykacją Wojciecha Korycińskiego, wyślij na adres redakcji własną interpretację symboli znajdujących się na okładce książki. Trzy najciekawsze propozycje zostaną nagrodzone przez redakcję. Na Państwa e-maile czekamy do piątku, 21 grudnia. W wiadomości należy zawrzeć własną interpretację okładki „Niebieskich Zakonów”, imię i nazwisko oraz nr telefonu (do wiadomości Redakcji) oraz zgodę na publikację imienia i nazwiska. E-maile prosimy wysyłać na adres [email protected], w tytule wpisując „Niebieskie Zakony”.

***

„Niebieskie Zakony” są podsumowaniem piętnastoletniej pracy Korycińskiego.  Mamy w niej wątek kryminalny, pojawia się miłość do książek i aluzje do współczesności. A tych w „Niebieskich Zakonach” jest cała masa. Warto tu chociażby wspomnieć o Festiwalu Malarskim (jedynym na świecie), w którym nagrodą główną jest dzika paleta, a pomysłodawcą jest niechciany artysta z miasta Breslau – Stan Stricker. W Schweidnitz pojawiają się tacy artyści jak Kathrin Figur autorka obrazu „Ring und Rose” czy Franz Maurer z dziełem „Hunde”. Festiwal Malarski okazuje się totalną klapą, bo płótna prezentowane na festiwalu wiszą już w niejednym domu.

Książka jest dostępna tu:

Galeria 44 – Rynek 44

Informacja Turystyczna – Rynek

Antykwariat Ekslibris – Przechodnia 5

Wojciech Koryciński – (1979) pomysłodawca i współorganizator Świdnickich Śród Literackich, nauczyciel języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy, doktorant Uniwersytetu Wrocławskiego, autor pracy „Studium programów nowofalowych” i kilkunastu artykułów o tematyce krytycznoliterackiej i kulturoznawczej. Członek Stowarzyszenia „Chiazm”. Autor trylogii świdnickiej – Tajemnice ulicy Pańskiej (2010), Niebieskie Zakony (2o12) i Reges Fuage w przygotowaniu.

 

Poprzedni artykułOddali krew w wieży [FOTO]
Następny artykułOd wolności do odpowiedzialności