Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnicka Kolęda w pełni

Świdnicka Kolęda w pełni

0

Jeszcze do soboty świdniczanie będą mogli się cieszyć z wielu atrakcji, przygotowanych na tegoroczną Świdnicką Kolędę. Na Rynku wciąż czeka kilkanaście stoisk z ozdobami, smakołykami i prezentami dla bliskich. A już dzisiaj, w czwartek 20 grudnia, następne wydarzenia.

Kolędy i pastorałki

Szkoła Podstawowa nr 315 w Świdnicy zaprasza na Kiermasz Świąteczny oraz IV Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla oddziałów przedszkolnych. To już kolejny raz, gdy szkoła włącza się w organizację Świdnickiej Kolędy, przygotowując dla mieszkańców miasta własną propozycję. 20 grudnia 2012 r. od godz. 16:00 wszystkich przybyłych gości – a zwłaszcza dzieci – w holu świdnickiego teatru witać będzie słodkim upominkiem sam święty Mikołaj!

Potem będzie już tylko ciekawiej:

Kiermasz świąteczny a w nim do kupienia: świąteczne ozdoby, stroiki, bombki, choinki, świąteczne torebki, opakowania i ozdoby a nawet żywe choinki!

Kawiarenka „Pierwsza gwiazdka” – słodkie ciasta, ciasteczka, napoje zimne i gorące.

Kącik rękodzieła – tu będzie można samemu wykonać świąteczne ozdoby.

O godz. 17:00 rozpocznie się IV Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Na scenie, w świątecznym repertuarze, zaprezentują się przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych.

Oczekiwanie na werdykt jury umilą występy dwóch grup tanecznych prowadzonych w SP 315 przez instruktora tańca panią Annę Trzeciak a także przedstawienie jasełkowe dla najmłodszych.

Kiermasz szkolny będzie również okazją do inauguracji oficjalnych działań, jakie podjęto w celu nadania szkole imienia Jana Pawła II, dlatego też w holu będzie można nabyć cegiełki przeznaczone na ten cel.

Pokazy taneczne:

O 17.00 do Galerii świdnickiej zapraszają goście z Ukrainy, z partnerskiego miasta Iwano-Frankowsk. Choreografowie i trenerzy pracujący z młodymi tancerzami to wielokrotni mistrzowie Ukrainy, finaliści mistrzostw świata: Bogdan Staśko, Jurij Skobel, Wasyl Szeremeta, Natalia Czaszecznikowa, Jurij Kosowycz, Anna Taras, a także Ilona Fedorko – mistrzyni świata w show tanecznym.

W programie występów w ramach „Świdnickiej Kolędy”, zaplanowano ponad 30 kompozycji choreograficznych – taniec współczesny (hip-hop, jazz-funk, Broadway jazz), tańce towarzyskie oraz folklor ukraiński.

Nocne czytanie:

Po zmroku do krainy bajek zapraszają znani świdniczanie. O 17.30 rozpocznie się nocne czytanie z balkonu Świdnickiego Ośrodka Kultury. Bajki Jana Brzechwy przeczytają B. Kuźma, A. Kulak, H. Szymańska, K. Frączek, Z. Grześkowiak, R. Kaśków, W. Koryciński, ks. R. Tomaszczuk.

Sportowa Kolęda:

Do wspólnego grillowania i dzielenia się wspomnieniami wydarzeń sportowych o godz. 18.00 na plac przed lodowiskiem przy ulicy Śląskiej zaprasza Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Poprzedni artykułOd wolności do odpowiedzialności
Następny artykułGwałcił i molestował kilkunastu chłopców