Strona główna Wydarzenia Obdarują małych świdniczan

Obdarują małych świdniczan

0

Fundacja BNP Paribas wspomoże rozwój Europejskiego Centrum Przyjaźni Dziecięcej w Świdnicy tworzonego przez Fundację SERCE. Wręczenie symbolicznego czeku zaplanowano na 19 grudnia br. we wrocławskim Ratuszu podczas „Złotej Gali Białej Listy” zorganizowanej przez Wrocławską Izbę Gospodarczą. Patronem programu „Biała Lista” jest BNP Paribas Bank Polska.

Europejskie Centrum Przyjaźni dziecięcej ma wielu sojuszników, wśród których byli m.in. pracownicy UPS.

 Wspierając finansowo Europejskie Centrum Przyjaźni Dziecięcej prowadzone przez Fundację SERCE w Świdnicy, Fundacja BNP Paribas pomaga rozwijać lokalne inicjatywy mające na celu poprawę losu dzieci i stworzenie im szans rozwoju. Symboliczny czek na kwotę 15 tys. złotych zostanie wręczony przez przedstawiciela BNP Paribas Banku. Pieniądze zostaną przeznaczone na wykończenie oraz wyposażenie budynku w Świdnicy, w którym Fundacja SERCE prowadzi szeroką działalność terapeutyczno – wychowawczą na rzecz najuboższych dzieci. Założycielem fundacji jest obecny Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak.

Cieszymy się, że możemy wpierać tak potrzebną inicjatywę. Fundacja BNP Paribas już od kilku lat angażuje się w projekty, które mają na celu przeciwdziałanie społecznemu wykluczeniu dzieci i młodzieży. Szukamy sojuszników, łączymy siły i środki, aby zwielokrotnić efekty naszych działań i dotrzeć z pomocą do jak największej liczby potrzebujących.– mówi Anna Gazda, dyrektor Fundacji BNP Paribas. – Wręczenie czeku dla dzieci ze Świdnicy na gali WIG nie jest przypadkowe. Sojuszników szukamy bowiem także wśród lokalnych środowisk biznesowych i zachęcamy ich do włączenia się w pomoc – dodaje Anna Gazda.

Poprzedni artykułKonkurs kolęd i pastorałek
Następny artykułTancerze z Ukrainy w Świdnicy