Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Nagroda za międzypokoleniowe porozumienie

Nagroda za międzypokoleniowe porozumienie

1

Uczniowie Gimnazjum w Witoszowie Dolnym zajęli  II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Bądźmy aktywni razem” zorganizowanym  przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce w ramach Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Bądźmy aktywni RAZEM! – to konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, związany z tematem przewodnim Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012. Jego głównym założeniem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na wkład, jaki do społeczeństwa wnoszą seniorzy.

Bez względu na wiek, osoby starsze mogą odgrywać ważną rolę w społeczeństwie i cieszyć się życiem. Trzeba jednak wskazywać, jak najlepiej wykorzystać ich potencjał. W gminie Świdnica działają 2 Kluby Seniora i wiele organizacji, w których seniorzy biorą czynny udział. Jednym z ostatnich projektów w jakich właśnie seniorzy mogli wziąć udział to „Internet dla Starszaka” i „Uczę się Ciebie Polsko”– mówi wójt gminy Świdnica, Teresa Mazurek.

Spośród 119 zgłoszeń nadesłanych na konkurs „BĄDŹMY aktywni RAZEM!”, jury wyłoniło 10 najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej.

Zespół w składzie: Karolina Szczęsna, Patrycja Moś, Kamil Kondziarz z klasy IIB wraz z opiekunem p. Ewą Ślusarczyk – nauczycielem fizyki i jednocześnie członkiem zespołu,  stworzył prezentację konkursową pod tytułem „Tańczący Mokrzeszów”, w której przedstawił działający od pięciu lat Ludowo – Estradowy Zespół Mokrzeszów oraz łączące ich więzi i zainteresowania. 6 grudnia br. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i dyplomów w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie, na którą zostaliśmy zaproszeni. Uczniowie otrzymali cenne nagrody rzeczowe w postaci aparatów fotograficznych – mówi Piotr Dubiel, dyrektor Gimnazjum w Witoszowie Dolnym.

Poprzedni artykułWOŚP: Wykonawcy są, czas na dary
Następny artykułPijany uderzył w słup