Strona główna Wydarzenia Milion zmywarek w rok

Milion zmywarek w rok

21

Z linii żarowskiej  fabryki Electrolux zjechała milionowa zmywarka wyprodukowana w 2012 roku. To rekord w ponad 6-letniej historii zakładu – po raz pierwszy udało się przekroczyć magiczną liczbę miliona produktów wyprodukowanych w ciągu roku.

Tego dnia  podczas uroczystego poczęstunku świątecznego cała załoga żarowskiej fabryki wraz z kierownictwem świętowała ten sukces. – Rok 2012 był dobrym rokiem dla naszej fabryki. Pomimo niełatwej sytuacji na rynku, nasi klienci zaufali nam, kupując nasze produkty. Dzięki temu udało nam się pobić produkcyjny rekord – wyprodukowaliśmy 1 000 000 zmywarek w 2012 roku. Chciałbym podziękować całej załodze za pasję, zaangażowanie i energię, którą włożyli w pracę w naszej fabryce. Bez Was ten sukces nie byłyby możliwy – dziękuję!  – powiedział Ireneusz Kret, dyrektor żarowskiej fabryki Electrolux.

Podczas uroczystości Ireneusz Kret podsumował 2012 rok, przywołując największe sukcesy i dziękując pracownikom za ich zaangażowanie, a także poinformował o największych wyzwaniach stojących przed firmą w 2013 roku. Przyszły rok to przede wszystkim uruchomienie nowej linii produkcyjnej zmywarek o szerokości 45 centymetrów. Dlatego też od połowy lipca trwała rozbudowa żarowskiej fabryki, która jest właśnie na finiszu. Hala produkcyjna została powiększona o kolejne 5 tysięcy metrów kwadratowych, powstał nowy parking dla samochodów ciężarowych i osobowych. Inwestycja ta pochłonęła około 42 milionów złotych. – Ta fabryka i jej załoga ma duży potencjał do dalszego rozwoju. Uruchomienie nowej linii  daje nam szansę na wzrost mocy produkcyjnych oraz zwiększenie stabilności zatrudnienia. Jestem przekonany, że wykorzystamy tę szansę – dodał dyrektor fabryki.

 Następnie na scenę wjechał „historyczny” produkt, czyli 1 000 000 zmywarka, na której tradycyjnie załoga złożyła swoje autografy.

Fabryka Zmywarek w Żarowie
Fabryka Zmywarek w Żarowie jest pierwszym zakładem, który Elektrolux wybudował  w Polsce od podstaw.Produkcja rozpoczęła się w grudniu 2005 roku. Zakład zlokalizowany jest na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Fabryka w Żarowie produkuje różne typy zmywarek: wolnostojące, do zabudowy, a także zmywarki kompaktowe. W sumie w żarowskiej fabryce powstaje około 350 modeli zmywarek, które trafiają głównie do klientów z Europy. Spora część produktów z Żarowa trafia również na rynek australijski. W Żarowie produkowane są zmywarki takich marek jak: Electrolux, AEG, Zanussi, Ikea.

Poprzedni artykułNikt nie chce kina
Następny artykułO prawach dziecka nigdy dość