Strona główna Kultura Zaorski żegna się ze Świdnicą

Zaorski żegna się ze Świdnicą

2

Znany reżyser, Janusz Zaorski, nie będzie już dyrektorem artystycznym Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy. Na pożegnanie organizatorzy postanowili go uhonorować statuetką Kryształowego Dzika za całokształt twórczości.

– Cieszy nas fakt, że Kryształowy Dzik powędruje właśnie do Janusza Zaorskiego. Jednocześnie ze smutkiem przyjęliśmy informację, że w 2013 roku nie będzie on mógł pełnić funkcji szefa artystycznego festiwalu. Względy zdrowotne, a także praca związana z filmem „Syberiada polska”, któremu Janusz Zaorski poświęcił już sześć lat, a na który producentom wreszcie udało się zdobyć fundusze, zmusiły go do rezygnacji z dotychczasowych obowiązków podczas FRF. Przekonani o sukcesie „Syberiady” będziemy mocno kibicowali Januszowi Zaorskiemu, by film jak najszybciej trafił do kin. Przede wszystkim jednak będziemy trzymali kciuki za zdrowie Janusza, który po latach intensywnej pracy, musi nieco zwolnić tempo – tłumaczy Stanisław Dzierniejko dyrektor i producent FRF.

W ramach VI edycji FRF stanowisko dyrektora artystycznego pozostanie nieobsadzone, a powołany w to miejsce będzie jedynie konsultant artystyczny.Festiwal w 2013 roku został zaplanowany w dniach od 1 do 6 czerwca.

opr. red.

Poprzedni artykułŚwidnicki Imprezownik
Następny artykułSMS Opole kolejnym rywalem MKS-u