Strona główna Wydarzenia Świdnica Z LOT-em do Drezna

Z LOT-em do Drezna

0

Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko – Jaworskie” zaprasza Państwa na kolejny Rajd Książęcy. Tym razem mieszkańcy Księstwa Świdnicko – Jaworskiego wyruszą na odkrywanie Drezna, gdzie będą mogli podziwiać cudowne budowle renesansowe, barokowe i klasycystyczne.

V Rajd Książęcy zaplanowano na 1 grudnia, uczestnicy zwiedzą w Dreźnie między innymi kościół Frauenkirche, pomnik Marcina Lutra, Poczet Elektorów Saskich wykonany z miśnieńskiej porcelany, zamek królewski, dziedziniec Zwinger. Dodatkowo zaplanowane jest zwiedzanie Galerii Starych Mistrzów, Zbiorów Porcelany, spacer tarasami nad Łabą, w czasie rajdu przewidziany jest czas wolny do dyspozycji grupy.

– Starujemy w Świdnicy tradycyjnie zbiórka o 6:50 na Placu Św. Małgorzaty, po zebraniu się wszystkich uczestników o  godzinie 7:00 wyruszamy do Drezna. Nasi uczestnicy będą mogli podziwiać piękną architekturę miast, Drezno od zawsze oczarowuje swoich gości fascynującą mieszanką tradycji i nowoczesności. Podczas spaceru po pięknym śródmieściu z rezydencją książąt-elektorów i królów saskich w centrum ujawnia się niepowtarzalny urok miasta, które nie bez powodu jest również nazywane „Florencją nad Łabą”. Dodatkowo uczestnicy V Radu Książęcego będą mogli skorzystać z okazji i zwiedzić najstarszy w Niemczech Jarmark Świąteczny – podkreśla organizator. Powrót do Świdnicy planowany jest na godzinę 21:00.

Koszt na jednego uczestnika wynosi 80 zł + 9 euro. W tym organizatorzy zapewniają przejazd, suchy prowiant, ubezpieczenie, przewodnika oraz bilet wstępu.

Zainteresowani udziałem w rajdzie powinni zgłosić się do Informacji Turystycznej i Kulturalnej w świdnickim Rynku, bądź telefonicznie pod numerem  74/852-02-90 lub drogą email  [email protected] . Dodatkowe informacje na stronie www.ks-j.pl .

Zapisy trwają do 26 Listopada. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Poprzedni artykułSprawdź pogodę dla powiatu
Następny artykułKierowcy wybierają łącznik