Strona główna Wydarzenia Żarów Wóz bojowy za złom

Wóz bojowy za złom

12

Jelcz C620  GCBA (Gaśniczy, ciężka beczka, autopompa) z 1989 roku trafił właśnie do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pożarzysku. Dzięki współpracy z gminą Żarów oraz jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Imbramowicach udało się zakupić wóz, który będzie służył strażakom z Pożarzyska – informuje Agnieszka Gryc, rzeczniczka prasowa UM w Żarowie.

Zdjęcie UM Żarów

Nie pierwszy raz strażacy z Pożarzyska i Imbramowic wspomagają się wzajemnie. Tym razem obie jednostki przeznaczyły stare, bezużyteczne już auta na złom, a pieniądze uzyskane ze sprzedaży przeznaczono na zakup wozu dla Pożarzyska. Brakującą kwotę dołożyła gmina Żarów oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej. – Ten wóz to dla naszej jednostki bardzo duże wsparcie. Pojemność zbiornika wody 5,5 tysiąca litrów w zupełności wystarczy do zabezpieczenia trzech wiosek, które znajdują się pod opieką naszej jednostki – wyjaśnia Henryk Warchoł, prezes OSP Pożarzysko.

Poprzedni artykułWybrali nazwę dla schroniska
Następny artykułAutomobilklub zaprasza na szkolenie