Strona główna Temat dnia Szlachetna paczka – wybierz rodzinę

Szlachetna paczka – wybierz rodzinę

0

Ideą jest to, by przed świętami dostali rzeczy, których naprawdę potrzebują. W całej Polsce rozpoczęła się doroczna akcja „Szlachetna Paczka”, która obejmie także rodziny ze Świdnicy i Świebodzic. Może się do niej włączyć każdy chętny.

Szlachetna Paczka to projekt, który od 11 lat łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. Wszyscy oni przygotowują mądrą pomoc, czyli paczki dla najbardziej potrzebujących osób z całej Polski.

16 listopada o godz. 21. 55 została otwarta internetowa baza Rodzin na stronie www.szlachetnapaczka.pl to właśnie tutaj po zarejestrowaniu i poznaniu potrzeb rodzin z całej Polski, w tym ze Świdnicy i Świebodzic, będziesz mógł zorganizować Paczkę i zostać Super Bohaterem. Do zorganizowania paczki możesz zaprosić współpracowników, rodzinę i znajomych. Pamiętaj, aby im powiedzieć, że to, co wkładają do pudełka, to nie są produkty, to są czyjeś marzenia – mówią organizatorzy.

„Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze” to hasło tegorocznej XI edycji Szlachetnej Paczki, której finał zaplanowano na 8 grudnia. To właśnie wtedy najbardziej potrzebujące rodziny ze Świdnicy oraz Świebodzic otrzymają bożonarodzeniowe paczki od darczyńców, nazywanych Super Bohaterami.

Żeby jednak rozpocząć jeden z najważniejszych etapów „spełniania marzeń”, potrzebni są darczyńcy. Oni, podobnie jak para prezydencka i tysiące innych osób, włączą się do przygotowania mądrej pomocy dla ubogich rodzin, które zostały odwiedzone przez wolontariuszy. SuperW włączyli do projektu ok 30 rodzin.

W trakcie wizyty w domu rodziny, wolontariusz musiał ocenić, czy rzeczywiście rodzina potrzebuje pomocy i jakie są jej najważniejsze potrzeby. W tym roku świdniccy SuperW poznali m.in. czteroletnią Dominikę, która chciałaby mieć rękawiczki i kolorową teczkę na obrazki, a także pana Roberta, samotnie wychowującego trójkę dzieci. Wśród odwiedzanych był także niedowidzący chłopiec, który dostaje nagrody za wysokie wyniki w nauce. Świdniccy wolontariusze poznali też chorego na raka pana Henryka. To tylko niektóre historie 30 potrzebujących rodzin ze Świdnicy i Świebodzic. Każda rodzina liczy średnio 4 osoby, więc w tym roku darczyńcy  spełnią marzenia ponad 100 osób.

Żeby dać uśmiech wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybrać rodzinę i zorganizować mądrą pomoc. Następnie darczyńca 8 grudnia dostarcza paczkę do magazynu, który w tym roku będzie znajdował się w budynku Świdnickiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33. W dalszej kolejności wolontariusz dostarcza paczkę wybranej przez darczyńcę rodzinie. W trakcie przekazywania paczki zawsze pada słowo dziękuję, czasami są łzy, przez które trudno zrozumieć słowa. Wolontariusze wiedzą jednak, że to wdzięczność. Po przekazaniu paczki SuperW zdają darczyńcy relację z wizyty u rodziny. Tak wygląda początek świąt dla wszystkich osób, biorących udział w łańcuchu niesienia pomocy. Jeśli chcesz się przyłączyć, wejdź na stronę http://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny przygotuj pomoc dla nieznajomej rodziny i spełnij ich marzenia – apelują wolontariusze.

 

 

Poprzedni artykułLas w Galerii Świdnickiej [VIDEO]
Następny artykułMKS wygrywa po zaciętej walce