Strona główna Temat dnia Nie dla granitowej torebki

Nie dla granitowej torebki

52

Ponad 600 mieszkańców Świdnicy odpowiedziało na propozycję i zagłosowało w sprawie granitowej torebki. Świdniczanie proszeni byli o opinię, czy rzeźba powinna stanąć na skwerze przy ul. Franciszkańskiej po zakończeniu jego przebudowy. W głosowaniu wzięły udział 643 osoby. Na TAK było 39,2 % głosujących, a na NIE – 60,8%. Torebka autorstwa strzegomskiej artystki Ewy Solimy kilka dni stała na świdnickim Rynku.

Dziękujemy świdniczanom za udział w sondażu. Zgodnie z zapowiedziami, głos większości traktujemy bardzo serio. Dlatego na ul. Franciszkańskiej nie będzie umieszczona torebka, lecz inny element architektoniczny. Chcemy umożliwić mieszkańcom zgłaszanie własnych pomysłów. Jest jeszcze wystarczająco dużo czasu, więc jestem przekonany, że wspólnie wymyślimy optymalną wersję eksponatu dopełniającego wystrój modernizowanego skweru – mówi Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy.

Sposób konsultacji zostanie podany wkrótce. Wśród uczestników sondażu rozlosowano pakiety gadżetów promocyjnych miasta. Otrzymają je: Renata Drozdek, Natalia Rodziewicz, Jadwiga Sowińska, Marcin Kędzia i Paweł Martowłos. Zwycięzców poinformujemy o terminie odbioru nagrody – dodaje Stefan Augustyn, rzecznik UM w Świdnicy.

 

Poprzedni artykułKino Gdynia trzeci raz pod młotek
Następny artykułPrawie pięć tysięcy chętnych na wieżę