Strona główna Konkursy Świdnicki Styl odc.6.

Świdnicki Styl odc.6.

11

Długo zastanawiałam się, jaki temat poruszyć w tym wydaniu Świdnickiego Stylu. Początkowo myślałam o zjawisku hejtu w Internecie, oczywiście w odniesieniu do portali modowych, blogów czy choćby look booków. Skala hejtu, czyli tak zwanej „nienawiści” w Internecie jest przerażająco wielka, choć jest nadal niczym w porównaniu do skali Internetu. Złość, zawiść czy frustracja to wyłącznie kilka z głównych przyczyn, jakimi kierują się owi wyżej wymienieni hejterzy. Miało nie być o hejcie, więc o czym? Kolejnym z tematów, który nieco chciałabym wam przybliżyć jest (zdecydowanie milszy) coraz popularniejszy lookbook. Czym jest lookbook? Gdzie go można szukać? I przede wszystkim, jak z niego korzystać?

Pochodzący z angielskiego zlepek dwóch wyrazów look i book to nic więcej niż, dosłownie tłumacząc na polski, wygląd i książka. W języku mody jest to zestawienie stylizacji modowych, charakterystycznych dla danego projektanta, bloggera czy stylistki. Lookbooki starą się coraz popularniejszą wizualną formą przekazu. Są o tyle czytelne i łatwe w przekazie, ponieważ podają nam „na tacy” gotowe zestawienia z dokładnie opisanymi elementami stylizacji. Można się dowiedzieć, gdzie i za ile nabyć daną, interesującą nas część garderoby. Chcę więc pokazać wam, na czym dokładnie ta „nowość” polega. Dzięki życzliwości i uprzejmości strzegomskiego butiku z odzieżą damską „Point of Fashion” stworzone zostały trzy stylizacje. Są to looki przeznaczone typowo do pracy, pomijające sztywny dresscode, zastępujące go lekko casualowymi elementami. Manekin, który posłużył za modelkę jak i większa cześć stylizacji podchodzą również z butiku Point Of Fashion. Przyjrzyjmy się proponowanym stylizacjom.

Pierwsza z nich to lekka wariacja tkanin i dodatków. Zestawiona została delikatna czarna, szyfonowa bluzka zdobiona złotymi dżetami, którą w zależności od upodobania możemy wiązać w dowolny sposób. Kontrastujące jasno beżowe spodnie, ze złotym paskiem i złoty turban (manekin jest łysy) to przewrotna, aczkolwiek wciąż elegancka stylizacja do pracy.

Złoty szal, pełniący funkcje turbana „Point of Fashion” – 19,90 zł

Okulary „Brylove” – 39,00 zł

Bluzka „Point of Fashion” – 79,90 zł

Spodnie „Point of Fashion” – 79,90 zł

Torebka skórzana „Point of Fashion” – 149,00 zł

Buty vintage

***

Druga propozycja to klasyczne zestawienie czerni i bieli. Odpowiednie na większość okazji i co by się nie działo zawsze eleganckie i szykowne. Biała, zwiewna, delikatna bluzka od polskiego producenta połączona z bardzo modnymi bawełnianymi legginsami, posiadającymi pseudo-skórzane wstawki jest kolejną stylizacją przeznaczoną przede wszystkim do pracy, mogącą się spełniać również porą wieczorową.

Czarna paszmina, pełniąca funkcję nakrycia głowy – dodatek własny

Wisior „Point of Fashion” – 19,00 zł

Bransoletka „Point of Fashion” – 13,00

Bluzka „Mielczarkowski” – 46,90 zł

Legginsy „Point of Fashion” – 69,90 zł

Torebka z naturalnego zamszu „Point of Fashion” – 85,00 zł

***

Trzecia i zarazem ostatnia stylizacja, stworzona dzięki uprzejmości przemiłych właścicielek butiku „Point of Fashion”, jest nieco awangardową propozycją odbiegającą znacznie od sztywnych korporacyjnych dresscodów. Morelowa sukienka zachowana w klimacie lat 60-tych, czarny sweter w którym nie mogło zabraknąć glam rockowego elementu złotych naramienników dodaje stylizacji szczypty pikanterii, a futrzana etola zamyka całość, uzupełniając proponowany look odrobiną szyku.

Złoty szal, pełniący funkcję turbana „Point of Fashion” – 19,90 zł

Sweter „Point of Fashion” – 54,90 zł

Etola – dodatek własny

Sukienka „Mielczarkowski” – 109,00 zł

Torebka skórzana „Monnari” – 88,00 zł

Buty – dodatek własny

Maja Jasnos