Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Schronisko na medal

Schronisko na medal

4

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie znalazło się z gronie laureatów 52 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych.

– To dla nas ogromne wyróżnienie, bowiem na 127 schronisk z całej Polski, które wzięły udział w Konkursie, wyróżnionych zostało 59, w tym 48 w kategorii schronisk całorocznych. To wyróżnienie jest dla nas motywacją do jeszcze większej aktywności naszego schroniska na rynku usług turystycznych, ale także potwierdzeniem wysokiego standardu jakie posiada nasz obiekt w Lubachowie – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Współzawodnictwo ma na celu zachęcenie dyrektorów, kierowników i personelu pomocniczego w schroniskach do stworzenia w swoich placówkach możliwie najlepszych warunków zakwaterowania i pobytu dla młodzieży biorącej udział w wycieczkach i obozach wędrownych. Przede wszystkim chodzi tu o prawidłowe oddziaływanie wychowawcze schronisk, o zdecydowaną poprawę warunków sanitarno-higienicznych, o estetykę wnętrza schronisk i ich otoczenia oraz o przekazywanie informacji krajoznawczo-turystycznych o swoim regionie.

Poprzedni artykułJest projekt budżetu Dolnego Śląska
Następny artykułNa czele Cannabis i Mam Talent