Strona główna Sport Inne Posumowano sezon kolarski

Posumowano sezon kolarski

0

W sali Audytorium Novum wałbrzyskiego PWSZ 23 listopada odbyła się uroczystość, w której udział wzięli przedstawiciele władz miasta z prezydentem Romanem Szełemejem na czele, samorządowcy, działacze sportowi, przedstawiciele Dolnośląskiego Związku Kolarskiego z prezesem Bogdanem Rzepką, a także przedstawiciele i władze klubów kolarskich, zawodnicy i mistrzowie Polski z Dolnego Śląska.

 

FOTO: MKS Karolina Jaworzyna Śląska

Część oficjalną rozpoczął prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiego Bogdan Rzepka, który podsumował kolarski sezon 2012 i złożył gratulacje zwycięzcom. Następnie zabrał głos prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, który podziękował zawodnikom, działaczom i sponsorom za ich dobrze wykonaną pracę. Dolnośląska Gala Kolarska była podsumowaniem kolarskiego sezonu 2012. W imprezie trzykrotnie wyróżniono zawodniczki MKS-u Karolina Jaworzyna Śląska. Dwukrotnie na podium stawała Sara Tonder,  która zajęła drugie miejsce w klasyfikacji Challenge’u MTB DZKol w kategorii Młodziczka oraz trzecie miejsce w klasyfikacji Challenge’u Szosa DZKol. Warto podkreślić, że w tej samej kategorii wiekowej na szosie tuż za podium znalazła się kolejna zawodniczka jaworzyńskiego klubu Paulina Pastuszek. Drugą wyróżnioną zawodniczką była Kamila Szewczyk, która zajęła trzecią pozycję w klasyfikacji Challenge’u MTB DZKol w kategorii Orliczka.

 

Wśród mężczyzn wyróżnić należy kilku zawodników MKS-u Karolina, którzy co prawda nie znaleźli się na podium w Challenge’u DZKol, ale zajęli dobre miejsca, punktując wysoko w wielu wyścigach w ciągu roku. Wśród nich wymienić należy Grzegorza Dobronia i Patryka Ragana, odpowiednio 7. i 8. miejsce w klasyfikacji Challenge’u MTB DZKol w kategorii Junior Młodszy oraz Radosława Stempniaka, który zajął 7. lokatę w klasyfikacji Challenge’u MTB DZKol w kategorii Junior.

 

MKS Karolina Jaworzyna Śląska w podsumowaniu sezonu wypadła całkiem nieźle w skali województwa. W klasyfikacji klubowego Challenge’u MTB DZKol klub zajął 8. miejsce ustępując jedynie dużym klubom m.in. z Wałbrzycha, Legnicy, Dzierżoniowa, Głogowa, Chojnowa. Zarząd klubu pragnie pogratulować zawodniczkom i zawodnikom sekcji kolarskiej MKS Karolina wyników uzyskanych w sezonie 2012, jak również serdecznie podziękować za ciężką pracę, zaangażowanie i wolę walki o jak najlepsze wyniki. Ponadto słowa uznania należą się działaczom sekcji kolarskiej MKS Karolina: wiceprezesowi  Pawłowi Tonder, instruktorowi Antoniemu Szewczykowi oraz Jackowi Bielińskiemu za trud pracy, jaki włożyli w minionym roku w działalność sekcji oraz za wsparcie jakim obdarzali zawodników zarówno w czasie wyścigów jak i treningów.

 

/MKS Karolina Jaworzyna Śląska/

 

Poprzedni artykułPolicjant odnalazł staruszka
Następny artykułZuchwała kradzież… szynki