Strona główna Sport Jeździectwo Ogólnopolskie sukcesy najmłodszych zawodników Stragony

Ogólnopolskie sukcesy najmłodszych zawodników Stragony

0

Emilia Chmielowska i Michał Konarski – najmłodsi zawodnicy klubu LKS Stragona Strzegom uzyskali bardzo dobre wyniki podczas Ogólnopolskich Zawodów Dzieci i Młodzieży w skokach przez przeszkody. Michał wygrał konkurs finałowy grupy A2, a Emilka była trzecia w konkursie dla kucy, gdzie wysokość przeszkód wynosiła 80 cm. Zawody zostały rozegrane w miniony weekend w Centrum Hipiki Jaszkowo.

 

Michał na kucu Lady Laura 3 dwukrotnie plasował się w czołówce konkursów kwalifikacyjnych swojej grupy wiekowej. Zapewniło mu to start w finale, w którym parkur pokonał na czysto i w najlepszym czasie. Wynik ten zagwarantował mu zwycięstwo w grupie A2. W konkursach grupy A2 startują dzieci poniżej 12 lat dosiadające kucy o wzroście do 141 cm w podkowach. W Jaszkowie Michał Konarski wystartował również w konkursach klas LL i L (wysokość przeszkód do 100 cm) na dużym koniu – klaczy Elipsona zajmując czołowe pozycje.

 

Emilka jest świeżo upieczonym zawodnikiem klubu LKS Stragona Strzegom i był to jej pierwszy w życiu start na zawodach jeździeckich. W imprezie wystartowała na kucu Rahib. Emilka ma zaledwie 9 lat, a jej kolega klubowy Michał 10 lat.

 

/LKS Stragona Strzegom/