Strona główna Polityka Obradują nad losem Inwestycji Świdnickich

Obradują nad losem Inwestycji Świdnickich

9

Po burzliwej dyskusji radni świdniccy wprowadzili do programu dzisiejszej sesji projekt uchwały, likwidującej miejską spółkę Inwestycje Świdnickie. Za głosowało 15 osób, przeciw było 5, 2 się wstrzymały. Wniosek klubu SLD poprali nie tylko opozycyjni radni z PiS, ale także część koalicyjnej PO i WS. Jeszcze dziś radni zadecydują, czy spółka, powołana do budowy Aquaparku, nadal będzie funkcjonowała. Na sesje w trybie pilnym prezydent wezwał prezesa IŚ, Ryszarda Wawryniewicza.

Radni – wnioskodawcy twierdza, że spółka nic nie zrobiła, że to strata co najmniej 0,5 milina złotych na bezproduktywne działania. Jednocześnie podtrzymali swoje zdanie, że Aquapark jest zbyt duży i zbyt drogi.

Prezydent Wojciech Murdzek, który próbował wstrzymać wprowadzenie uchwały do programu stwierdził dramatycznie : likwidacja IŚ oznacza rezygnację z budowy Aquaparku. Dyskusja o być albo nie być IŚ trwa od 15.00.

 • latala_pani_z_panem_aeroplanem

  Wywalić ich w cholere! wywieść na gnoju Ryśka nieroba i jego funfli!!! niech oddaje te 0,5 miliona co wyłudził za nic nierobienie!!!!!!! P.S. Murdzek długo chronił swojego Rysia Pysia, też trzeba go wywalić z tego prezydenckiego stołka!

 • Misza

  Szczyt chamstwa te inwestycje.
  Wydali na siebie 0.5 mln złotych uzyskując ile?!
  Basen odkryty ma 100 LAT! I NIC do niego nie dołożyli.
  Za 20mln można by zrobić największy kompleks basenów, wyremontować dodać część krytą.
  Potrzeba DUŻEJ powierzchni basenów, atrakcji dla dzieci, części krytej.
  NIC więcej.

 • rmro

  A gdzie komentarz Pana Miszy? Wykasowany? Napisał prawdę to trzeba usunąć? żal!

 • michbaner

  Po głosowaniu radni postanowili rozwiązać spółkę Inwestycje Świdnickie.

  Na wniosek grupy radnych zarządzono głosowanie imienne. Oto jego wyniki:

  ZA – 11 osób – Mariusz Barcicki, Robert Garstecki, Tadeusz Grabowski, Michał Kulig, Adam Markiewicz, Beata Moskal-Słaniewska, Janusz Solecki, Julitta Stefańska-Broda, Janusz Szalkiewicz, Władysław Wołosz, Wiesław Żurek

 • michbaner

  PRZECIW – 10 osób – Grażyna Ciążeńska, Andrzej Dziecic, Joanna Gadzińska, Krzysztof Grudziński, Wojciech Kielka, Krzysztof Lewandowski, Bogumiła Murdzek, Zofia Skowrońska-Wiśniewska, Teresa Świło, Rafał Ząbczyk

  WSTRZYMUJĄCY SIĘ – Michał Ossowski

 • robert

  GDZIE MÓJ KOMETARZ!!!!!!!!!!

  POmyje Obywatelskie sa wszedzie i boli ich kal ;udzie prawde piszą..

 • vw

  masakra… tyle było gadania. Już pewnie co nie którzy opiewali sukces i co?! wyszło jak zawsze. Nawet takiej małej inwestycji nie potrafia doprowadzić do skutku.

  Pewnie po rozpadzie spółki odprawy sobie zatwierdzą i jeszcze honoraria za dobrze wykonanaą robotę.

 • Anja

  No i błąd że inwestycja nie wypali. Mieszkałam w Polkowicach jak uruchamiano tam aquapark, ludzie psioczyli a po roku każdy był dumny że mamy piękny basen. Teraz mieszkając w okolicy Świdnicy jeżdże do Wrocławia co nie jest tanie. Najgorsze jak politycy dbają o nasze pieniądze za nasze pieniądze,

 • lico

  Oby tonący Ryszard nie pociągnął za sobą Wojtka, który próbuje go ratować. A często tak bywa, że ratownik się utopi razem z tonącym.