Strona główna Konkursy Medal na otwarcie wieży ratuszowej

Medal na otwarcie wieży ratuszowej [KONKURS]

14

Już w najbliższą sobotę świdniczanie po raz pierwszy będą mogli wejść na odbudowaną wieżę ratuszową. Powrót po prawie pół wieku reprezentacyjnej budowli do Rynku upamiętni specjalny okolicznościowy medal, przygotowany i wyemitowany przez firmę ARIKI Halina Pinkiewicz ze Świdnicy. Kolekcjonerskie cacko jest także  główną nagrodą w konkursie fotograficznym, który tym samym ogłaszamy na portalu Swidnica24.pl.

KONKURS

Jeden ze srebrnych, upamiętniających historyczną chwilę w najnowszych dziejach Świdnicy medali trafi do zwycięzcy w konkursie fotograficznym. Pozostałe nagrody ufundowali salon Empik z Galerii Świdnickiej, Miasto Świdnica i portal Swidnica24.pl. Warunkiem udziału jest nadesłanie zdjęć, dokumentujących budowę wieży ratuszowej. Zdjęcia mogą pochodzić z różnych etapów odbudowy. Każdy z uczestników może przesłać dowolną liczbę fotografii. Najlepsze nagrodzimy. Konkurs skierowany jest do wszystkich fotografujących, najważniejsze, aby na zdjęciach znajdowała się wieża.

Wszystkie zdjęcia zostaną opublikowane na portalu Swidnica24.pl już w najbliższą sobotę, 17 listopada. Chcemy wraz z Czytelnikami stworzyć galerię, która przypomni, jak wieża wyłaniała się z ziemi.

Zdjęcia prosimy nadsyłać na adres [email protected] do piątku, 16 listopada 2012, do godziny 15.00. W e-mailu proszę podać imię, nazwisko, adres, nr telefonu oraz zgodę na publikację imienia oraz nazwiska, a także zdjęć. Zwycięzcy o wygranej zostaną poinformowani telefonicznie, a nagroda główna zostanie wręczona 17 listopada.

 

MEDAL

Na awersie medalu znajduje się stworzony na podstawie zdjęcia wizerunek świdnickiego Rynku z odbudowaną wieżą oraz napis „nowa wieża ratuszowa; Świdnica”, na rewersie uwieczniony został herb Świdnicy i rok – 2012. Przy tworzeniu  współpracowali Waldemar Pinkiewicz, Józef Jurek i Wacław Szwaczka z Liw Levant. Ważący jedną uncję i wykonany z czystego srebra (Ag 999) medal został wyemitowany w liczbie tylko 350 sztuk. Będzie dostępny od 17 listopada w trzech punktach sprzedaży:

– Sklep jubilerski ARIKI, Rynek 16

– Sklep kolekcjonerski, Rynek 38

– Punt Informacji Turystycznej, ul. Wewnętrzna 2 (wejście od strony Rynku);

Cena jednej sztuki to 348 złotych.

Poprzedni artykułRządy Polski i Niemiec wesprą Fundację Krzyżowa
Następny artykułWielka pomoc dla poszkodowanych w pożarze