Strona główna Konkursy Co to, gdzie to? Zagadka nr 17

Co to, gdzie to? Zagadka nr 17 [KONKURS]

0

Wskazanie miejsca, gdzie znajduje się wizerunek słonia, nie sprawiło Państwu wiele trudności. Najpełniejszą odpowiedź dała pani Grażyna Kondzior i to do niej trafia voucher na dowolnie wybrany film w kinie Cinema 3D w Świdnicy. Zanim jednak odpowiedź, przedstawiamy kolejne pytanie.

Zagadka nr 17:

Tym razem jest znacznie trudniej, bo wskazówką jest niepozorny element architektoniczny. Podpowiadamy, że z obiektem, na którym znajduje się portal, związani byli biskupi wrocławscy. Nagroda – voucher – trafi do osoby, która poda nie tylko lokalizację, ale i szczegóły z historii budynku.

Odpowiedzi należy nadsyłać na adres [email protected] do soboty, 24 listopada, do godziny 12.00. W tytule proszę wpisać “Co to, gdzie to? Zagadka nr 17”, w treści odpowiedź na pytanie, imię i nazwisko, nr telefonu (do wiadomości Redakcji) oraz zgodę na publikację imienia i nazwiska. Zwycięzca zostanie ogłoszony 24 listopada na portalu Swidnica24.pl. Także 24 listopada kolejna zagadka!

Odpowiedź pani Grażyny Kondzior na zagadkę nr 16:

Budynek z płaskorzeźbą słonia znajduje się na kamienicy Rynek 30 obecnie znajduje się tam bank PKO SA . W istniejącym budynku w końcu XIX w. znajdował się sklep towarów kolonialnych, którego właścicielem był Mende. Przed wojną mieścił się tu Dom Handlowy należący do L. Pinkusa. Po wojnie również mieścił się tam sklep odzieżowy.

 

Poprzedni artykułWieża jak okręt flagowy [VIDEO]
Następny artykułPrezes PiS chce odbudowy „tych ziem”