Strona główna Konkursy Co to, gdzie to? Zagadka nr 16

Co to, gdzie to? Zagadka nr 16 [KONKURS]

0

Świdniczanie zdecydowanie lubili podróże, a jeśli nawet sami ich nie podejmowali, to przynajmniej o nich marzyli. Dowodem na to jest mnóstwo wizerunków dzikich zwierząt. W kolejnej zagadce jedno z nich, umieszczone w reprezentacyjnej części miasta. Zanim jednak 16. pytanie, informacja o zwycięzcy konkursu sprzed tygodnia. Miejsce, w którym znajduje się granitowy postument z wygrawerowanym napisem „Anno” to ulica Wrocławska. Na kamiennych blokach upamiętniono datę budowy żelaznego mostu: Anno Domini 1902. Voucher do kina Cinema 3D w Świdnicy trafia do pana Jakuba Narlocha. Gratulujemy!

Zagadka nr 16:

Są w Świdnicy wizerunki krokodyli, byków, gęsi i wielu innych zwierząt. Tym razem pytamy o słonia. Gdzie zostało wykonane zdjęcie? jaka jest historia miejsca, na którym znajduje się niewielka płaskorzeźba?

Odpowiedzi należy nadsyłać na adres [email protected] do soboty, 17 listopada, do godziny 12.00. W tytule proszę wpisać “Co to, gdzie to? Zagadka nr 16”, w treści odpowiedź na pytanie, imię i nazwisko, nr telefonu (do wiadomości Redakcji) oraz zgodę na publikację imienia i nazwiska. Zwycięzca zostanie ogłoszony 17 listopada na portalu Swidnica24.pl. Także 17 listopada kolejna zagadka!

Odpowiedź na zagadkę nr 15:

Ciekawy pod względem konstrukcji nitowany most z 1902r. Przerzucono go ponad rzeką Bystrzycą w miejsce wcześniejszego drewnianego mostu z 1874 roku ( który został kompletnie zniszczony podczas wielkiej powodzi 19-20 czerwca 1883 i następnie odbudowany dużym kosztem przez Miasto). Pierwotnie w tym miejscu była przeprawa na ważnej drodze łączącej Świdnicę z Wrocławiem. Dawna nazwa mostu Stiriusa nawiązywała do nazwiska właściciela pobliskiego młyna,który zasłużył się wielce dla sprawy budowy Kościoła Pokoju w Świdnicy. Do polowy XIX w. obowiązek utrzymywania i odbudowy mostu spoczywał na mieście.

Poprzedni artykułPotrzebna pomoc dla rodziny
Następny artykułZostań ambasadorem Kościoła Pokoju