Strona główna Temat dnia Akcja Znicz: Prawie trzydzieści kolizji

Akcja Znicz: Prawie trzydzieści kolizji

6

Świąteczny weekend, przedłużony o Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, minął w powiecie świdnickim wyjątkowo spokojnie. Nie doszło do poważnych wypadków, nikt na drogach nie zginął. Kierowcy nie ustrzegli się jednak licznych stłuczek.

Na drogach powiatu świdnickiego od 31 października do 5 listopada doszło do 29 kolizji drogowych – podaje oficer prasowy KPP w Świdnicy. Najczęstszą przyczyną tych zdarzeń było niezachowanie przez kierujących bezpiecznej odległości między pojazdami , nadmierna prędkość oraz kilku kierowców nie ustąpiło pierwszeństwa innym. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących pojazdami. Wśród zatrzymanych jest rekordzista zatrzymany w Świdnicy. 30 letni mężczyzna kierował BMW będąc w stanie nietrzeźwości, w organizmie miał 2,60 promila alkoholu. Po przebadaniu został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Za stan techniczny pojazdów policjanci zatrzymali 17 dowodów rejestracyjnych.
Na terenie powiatu doszło do 3 wypadków drogowych, w których 4 osoby odniosły obrażenia.

– Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz policjanci operacyjni. Działania policyjne wspierali również strażnicy miejscy – dodaje Katarzyna Czepil z KPP w Świdnicy. – Dzięki temu nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń, zarówno kryminalnych jak i drogowych. Na podkreślenie zasługuje fakt, że tym roku kierujący bezwzględnie stosowali się do poleceń policjantów czuwających nad bezpieczeństwem w okolicach cmentarzy, jak i na głównych ciągach komunikacyjnych Świdnicy i powiatu świdnickiego.

Poprzedni artykułŻadnego strajku nie będzie
Następny artykułSiedem medali „Tigerów” w Mistrzostwach Europy