Strona główna Wydarzenia Wygodniej na drogach i chodnikach

Wygodniej na drogach i chodnikach

0

Powoli kończą się zaplanowane na ten rok prace remontowe na drogach powiatu świdnickiego. Dzięki środkom z ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji na usuwanie skutków powodzi udało się m.in. odnowić drogę między Modlęcinem a Olszanami.

Trasa została uszkodzona została w 2009 roku w czasie intensywnych opadów. Remont 500 metrów kosztował prawie 290 tysięcy złotych. Ministerstwo dało 230 tysięcy. – Ogromnie się cieszę, że  udało się nam pozyskać te środki z MSW, dodać należy, że w przyszłym roku takiej możliwości na to zadnie już by nie było – mówi Sabina Cebula z zarządu powiatu.

 Zakres robót obejmował frezowanie nawierzchni. Wykonano  warstwę ścieralną z mieszanki mineralno-asfaltowej o  grubości 4 cm  oraz warstwę wiążącą z mieszanki mineralno-asfaltowej  grubości 5 cm. Duże znaczenie  dla odwodnienia  drogi ma odmulenie rowów, ścięcie i uzupełnienie poboczy i oczyszczenie przepustów pod drogą. Przebudowany został  przepust o długości 45 m pod drogą na skrzyżowaniu dróg Modlęcin-Olszany. Wykonano również zjazdy na pola i posesje.

W Modlęcinie odnowiona droga, w Żelazowie – zupełnie nowy chodnik. Suchą stopa i bezpiecznie można już przejść na 3/4 długości  wsi. Ponad 312 m chodnika sfinansowała gmina Strzegom przy udziale środków powiatowych. Koszt to prawie 150 tysięcy złotych. Niewykluczone, ze w przyszłym roku zostanie dobudowana brakująca część chodnika.

opr. red.

Poprzedni artykułZ Globiszem o przyszłości
Następny artykułDoba w liczbach: Trzynaście wypadków