Trzy budowy zakończone, kolejna rozpoczęta – mowa o budowie chodników w Świdnicy. Prace zakończono i odebrano, a z nowych chodników świdniczanie mogą korzystać przy ul. gen. J. Jasińskiego (II etap na odcinku do ul. gen. M. Langiewicza), Wrocławskiej (od mostu do przejścia dla pieszych) i ul. K. Odnowiciela (na wysokości boiska przy Szkole Podstawowej nr 1 – od ul. ks. H. Brodatego do wjazdu do szkoły). W ramach zadań powstały chodniki z kostki brukowej o powierzchni ponad 790 m2 z obniżeniami ułatwiającymi podjazd dla osób niepełnosprawnych. Prace kosztowały w sumie ponad 103 tys. zł.
Ul. Wrocławska, zdjęcie asz
Ale to nie koniec robót. W połowie listopada zakończą się prace przy budowie chodnika o pow. 554 m2 na ul. J. Dąbrowskiego (odcinek od ul. E. Plater do nr 117). Prace będą kosztowały dodatkowe 72,4 tys. zł – informuje Stefan Augustyn, rzecznik prasowy UM w Świdnicy.



![Szkoła z artystyczną duszą. Filmowy dzień otwarty w III LO w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/III-LO-dzien-otwarty-21-marca-2026-8-238x178.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/ul.-Dabrowskiego-100x75.jpg)


![Kibolska ustawka za nasypem. Czaili się na zwolenników drużyn ze Świdnicy i Wałbrzycha [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/411-346254-100x75.jpg)

![Koncert z piosenkami Barbry Streisand już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)