Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Przybyło miejsc do zabawy

Przybyło miejsc do zabawy

5

Dzieci i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie, a także dzieci ze Stachowic  mają do dyspozycji 2 nowe place zabaw. Tym sposobem została zakończona inwestycja  w ramach programu Odnowa Dolnośląskiej Wsi – informuje Janusz Waligóra z Urzędu Gminy Świdnica.

W ramach projektu zamontowano małą infrastrukturę: zestawy zabawowe, drabinki, bujaki, huśtawki, zjeżdżalnie i kolorowe karuzele.  Łączny koszt inwestycji wyniósł ponad 68 tys. zł. Województwo udzieliło pomocy finansowej w formie refundacji w wysokości 50% wartości kosztorysowanej zadania.

Nowe place zabaw to możliwość zabawy wśród rówieśników, na świeżym powietrzu i w przyjaznym otoczeniu. To dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu w rodzinnym gronie i z przyjaciółmi.  – Wszyscy wiemy, jak ważny w rozwoju dziecka jest ruch, a możliwość zabawy na nowoczesnym placu będzie wydatnie sprzyjać prawidłowemu rozwojowi dzieci – mówi wójt Teresa Mazurek.

Place zabaw w Stachowiczach i Mokrzeszowie wykonane zostały z największą starannością, w trosce o bezpieczeństwo i komfort dzieci. Podłoża wykonano z miękkiego i bezpiecznego podłoża. Łącznie na terenie gminy jest 28 tego typu obiektów.

Poprzedni artykułMałżeństwo to trudna droga
Następny artykułWygodniej dla pieszych