Strona główna 112 Tragiczny wypadek w Szczepanowie

Tragiczny wypadek w Szczepanowie

12

Dwoje 40-latków spadło w wysokości I piętra na beton. Oboje doznali poważnych obrażeń i przebywają na oddziale intensywnej terapii świdnickiego szpitalu. Do zdarzenia doszło 25 września w pensjonacie Ślężański Młyn w Szczepanowie.

Jak podało Radio Wrocław, poszkodowani są mieszkańcami Szczecina. Przyjechali do Szczepanowa na zlot miłośników starych samochodów. Podczas imprezy weszli na deski za oknem na I piętrze. Prowizoryczna konstrukcja zarwała się i oboje spadli na betonową nawierzchnię.

– Wszczęliśmy postępowanie, które ma wyjaśnić czy doszło do narażenia tych osób na poważny uszczerbek na zdrowiu. Wciąż czekamy jeszcze na informację ze szpitala o stanie zdrowia poszkodowanych – wyjaśnia Beata Piekarska-Kaleta, zastępca prokuratora rejonowego w Świdnicy. Prokuratura zleciła także zbadanie sprawy Powiatowemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego.

Właścicielka pensjonatu mówi, że i ona, i pracownicy bardzo przezywają zdarzenie. – To miejsce nie było udostępnione uczestnikom imprezy, umowa jasno zawierała części pensjonatu, w którym mogli przebywać – zapewnia Maria Pollak i dodaje, że chce dokładnego wyjaśnienia całej sprawy. Miejsce, w którym doszło do wypadku, obejmował monitoring.