Strona główna Kultura Teatr Polska, spektakl pierwszy

Teatr Polska, spektakl pierwszy

0

Już dzisiaj, 30 października Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na pierwszy spektakl w ramach programu Teatr Polska.

Świdnicki Ośrodek Kultury już po raz trzeci uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Teatr Polska, jego celem jest ułatwienie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zintensyfikowanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w mniejszych ośrodkach.Od października do grudnia 2012 r. świdnicka publiczność będzie mogła obejrzeć spektakle nagradzane i wyróżniane, nazywane zjawiskami teatralnymi ,obecne w formie sztuki niekonwencjonalnej, wręcz czasami kontrowersyjnej.

Rozpoczynamy od „ŚWIADECTWA WZLOTU, UPADKU… ANTKA KOCHANKA”- Teatru im. Jerzego Szaniawskiego.

Data: 30.10.2012
godz.18.00
bilet – 12 zł
Miejsce: sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury, Rynek 43

O spektaklu: Wszystko zaczęło się od apelu mieszkanki i obywatelki pani Jadwigi Śląskiej: Ja, obywatelka tego kraju i mieszkanka tego miasta, wnoszę o podjęcie uchwały o zmianie nazwy ulicy przy której mieszkam. Niech pokolenie kolumbów, pokolenie 68 roku, jot pe dwa, albo stracone pokolenie, niech tysiące odważnych, synów i córek tej ziemi, miliony polaków – bohaterów zastąpią jednego komunistę i diabła kochanka antka [pisownia oryginalna]. A potem zaczęły pojawiać się najróżniejsze świadectwa: świadectwa wzlotu upadku wzlotu wzlotu wzlotu upadku i tak dalej antka kochanka.
Kim był, kim jest ANTEK KOCHANEK, tajemniczy patron jednej z wałbrzyskich ulic – poległym w 1937 roku bohaterem wojny domowej w Hiszpanii czy jego synem, który po Wałbrzychu chodził z tajemniczym czarnym zwierzęciem? Miejską legendą, która jak każda składa się z plotki, stereotypu i strachu czy postacią umyślnie zapomnianą? Odpowiedź na te pytania tworzona jest na oczach widzów przez świadków, członków rodziny, sąsiadów z ulicy i samozwańczych liderów opinii.

http://teatr.walbrzych.pl/spektakle/swiadectwa-wzlotu-upadku-antka-kochanka/