Strona główna Wydarzenia Świebodzice Świebodzice docenione

Świebodzice docenione

15

Kapituła Konkursu „Gmina Fair Play” przyznała w tym roku Gminie Świebodzice aż kilka nagród i wyróżnień – w tym prestiżowy tytuł Samorządowego Lidera Roku 2012 dla burmistrza Bogdana Kożuchowicza. Kapituła rozstrzygnęła już tegoroczną edycję, choć oficjalne wyniki zostaną podane dopiero 30 października, na specjalnej konferencji prasowej. Wiemy już jednak, że Świebodzice zostały uhonorowane w sposób szczególny – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala, rzecznik prasowy UM w Świebodzicach.

Bogdan Kożuchowicz

Po pierwsze – już po raz piąty – gmina otrzymała Certyfikowaną Lokalizację Inwestycji – Gmina Fair Play 2012. Dodatkowo decyzją kapituły naszej gminie przyznano wyróżnienie honorowe w kategorii „miasteczko i małe miasto”. W tym roku Świebodzice otrzymały również Złotą Statuetkę, natomiast burmistrzowi miasta Bogdanowi Kożuchowiczowi przyznano tytuł Samorządowego Menadżera Roku 2012. Przyznając ten tytuł Kapituła oceniała m. in. innowacyjność w zakresie promocji inwestycji, wkład w kreatywne wykorzystanie kapitału ludzkiego w samorządzie lokalnym oraz w podniesienie jego poziomu edukacyjnego, czy osiągnięcia gospodarcze, społeczne i kulturalne realizowane w ramach instytucji samorządowej.

Z kolei Złota Statuetka Gminy Fair Play jest ukoronowaniem pięciu ostatnich lat, w których Świebodzice zdobywały tytuł Certyfikowanej Lokalizacji Inwestycji.

Oceniający rozwój Świebodzic dostrzegli, jak wiele dobrego zmieniło się w mieście na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Powstała podstrefa ekonomiczna, przeprowadzono ogromne inwestycje w zakresie infrastruktury – największa to budowa kanalizacji sanitarnej, rozbudowano infrastrukturę sportową, powstało też kilka ważnych społecznie inwestycji dzięki pozyskaniu dotacji unijnych (to chociażby Centrum Rehabilitacji Społecznej czy zrewitalizowany Park Miejski). Wreszcie, szczególne uznanie w oczach kapituły zyskało najnowsze przedsięwzięcie czyli utworzenie w mieście lokalnego portu lotniczego, którego zalążkiem jest lądowisko w Świebodzicach.

– Cieszę się, że to, co na co dzień jest dla nas wszystkich normalną, ciężką pracą, w ocenie członków Kapituły zyskało duże uznanie – komentuje burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Świebodzice mają powody do dumy. Miasto rozwija się, zmienia, Podstrefa Świebodzice zaczyna się zapełniać, pięknieją zapomniane zakątki miasta, kwitnie życie kulturalne. Warto o tym pamiętać także na co dzień, gdy zajęci obowiązkami często nie mamy czasu się temu wszystkiemu przyjrzeć.