Strona główna Temat dnia Świdnickie dzieci dla królowej

Świdnickie dzieci dla królowej [FOTO]

0

Prawie 40-cioro dzieci ze Świdnicy wzięło udział w niezwykłej uroczystości w Warszawie. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu i Zespół „Serduszka”, działający przy SPDC Serce byli jednymi z najważniejszych uczestników gali, podczas której Order Uśmiechu odebrała JW Szejkini Mozah bint Nasser z Państwa Kataru. Wśród gości znalazła się także Pierwsza Dama RP, Anna Komorowska.

Przez kilka miesięcy trwały przymiarki, by Jej Wysokość wypiła sok z cytryny i przyjęła order w Świdnicy, jednak ze względu na napięty terminarz, mogła gościć w Polsce w środę, 3 października, zaledwie 3 godziny. Dlatego wybór padł na Królewskie Łazienki w Warszawie. Marek Michalak, kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu obiecał jednak dzieciom ze Świdnicy, że będą mogły spotkać się z Szejkinią. Ona sama była niezwykle wzruszona faktem, że maluchy przejechały kilkaset kilometrów. Dopytywała, czy nie są zmęczone i czy aby na pewno zjadły śniadanie.

Świdnicka reprezentacja nie tylko witała królową, ale także wraz z dziećmi z innych rejonów Polski miała okazję zaprezentować swój talent. Na scenie „Serduszka” odśpiewały „Order od dzieci”, a część maluchów dzielnie dzierżyła insygnia, wykorzystywane podczas dekoracji. Żona emira Kataru była poruszona serdecznym przyjęciem. – Przy okazji ponowiliśmy oczywiście zaproszenie do Świdnicy. Podczas ostatniej wizyty przedstawiciele dworu królowej byli zachwyceni miastem i mamy nadzieję, że Jej Wysokość znajdzie czas, by jednak przyjechać – dodaje Marek Michalak.

Małżonka emira Kataru założyła i wspiera finansowo Centrum „Shafallah” na rzecz dzieci niepełnosprawnych ruchowo, z zespołem Downa oraz dzieci autystycznych. Z jej inicjatywy i dzięki jej finansowemu zaangażowaniu powstało Centrum Onkologii Dziecięcej w Bejrucie. Pomaga też finansowo szpitalom dziecięcym na całym świecie. Jest założycielką Katarskiej Fundacji na rzecz ochrony kobiet i dzieci, a także fundatorką pierwszego w krajach arabskich edukacyjnego kanału telewizyjnego dla dzieci poniżej trzeciego roku życia. Fundacja  Szejkini Mozah bint Nasser wspiera sieroty w krajach Afryki i Azji.

 

Poprzedni artykułKłopoty z dworcem Świdnica Miasto
Następny artykułCinema 3D zaprasza do kina [REPERTUAR]