Strona główna Kultura Świdnicki Imprezownik

Świdnicki Imprezownik

0

Doszły mnie pewne głosy, czy sprzeciwu – nie wiem, że zbyt wielką uwagę przywiązuję do pogody w artykułach dotyczących imprez. Niby jedno do drugiego ma się nijak, ale ja podczas planowania weekendowych wypadów czy chociażby krótkiej wizyty w leżącej nieopodal stolicy Dolnego Śląska zawsze sprawdzam, jak będzie za oknem. Jaka jest przyjemność w spacerowaniu po mrozie czy w przemokniętej od deszczu kurtce? Żadna! Nie cieszy mnie również fakt, że pierwsze jesienne skrobanie szyb samochodu mam już za sobą, a botki zakupione właśnie na tę porę roku nie dają rady. Jedyne, co jest w stanie zrekompensować niską temperaturę, to kolory. Jakież one są cudowne! To właśnie one są sensem ostatnich wypadów plenerowych (przynajmniej dla mnie). Później to już tylko śnieg i sport – bo jak tu spacerować przy -20. Reasumując, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że sezon pubowo – barowo – klubowy uznaję oficjalnie za otwarty. A co w mieście?

***

Nazwa: IV Mistrzostwa Modeli Rzucanych

Miejsce: Świebodzice, ul. Wolności 13, Miejski Dom Kultury w Świebodzicach

Data i godzina: 13.10.2012, godz. 10:00

Wstęp darmowy

W najbliższą sobotę w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach będą miały miejsce IV Mistrzostwa Modeli Rzucanych, w których główna nagroda będzie Puchar Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach. Impreza zacznie się o godzinie 10:00 i potrwa do godziny 14:00, kiedy to nastąpi zakończenie zawodów, ogłoszenie wyników oraz oczywiście wręczenie głównej nagrody. Zarówno organizator jak i redakcja zaprasza do wspólnego rzucania.

***

Nazwa: 74 Rap Fall | koncert

Miejsce: Strzegom, ul. Paderewskiego 36, Strzegomskie Centrum Kultury

Data i godzina: 13.10.2012, godz. 18:00

Cena: przedsprzedaż – 20 zł, w dniu koncertu – 25 zł

Zdjęcie ze strony www.luckydice.pl

Strzegomskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich fanów najlepszego rapu na pierwszą edycję 74 RAP FALL.
 Już 13 października 2012 w Strzegomiu najlepsza impreza hip-hopowa w regionie! 
Na scenie: 
Ekipa Lucky Dice (Sitek, Buszu, Temate) 
Solar/Białas 
Vixen 
Miro/Beem 
Salut! Sound System.

Lucky Dice – reprezentaci Wrocławia – Sitek, Buszu i Temate. Ostatnio szczególnie głośno jest o tym pierwszym – ma na koncie współpracę m.in. z Ero i Chadą, a jego styl wniósł na rodzimą scenę ogromny powiew świeżości. Cała trójka na scenie to kilkadziesiąt minut konkretnej dawki rapu.

Solar/Białas – duet 2 mc’s z Warszawy – razem stworzyli kilka mixtejpów, osobno kilka solówek. Obecnie razem z Tombem tworzą projekt BeST i pracują nad wydaniem pierwszej legalnej płyty.

Vixen – młody uzdolniony mc reprezentujący wytwórnię Peji – RPS Enterteyment. Wydał kilka nielegalnych produkcji, a ponad rok temu premierę miała jego pierwsza legalna płyta „Rozpalić tłum”.

Miro/Beem – duet 2 mc’s reprezentujących lokalną, strzegomską scenę. Na koncie kilka wspólnych i solowych mixtejpów i ep, obecnie pracują nad swoją pierwszą płytą.

Salut! Sound System – młodzi wrocławscy reprezentanci sceny dancehall, reggae i ragga. Masa pozytywnej energii na scenie!

Spieszcie się – liczba miejsc ograniczona !

Bilety można nabyć dzwoniąc na numer 698-211-204, lub pisząc [email protected].

Osobiście w Świdnickim FRESH SkateShop mieszczącym się na ulicy Pułaskiego 21.

Źródło:sck.strzegom.pl

***

Nazwa: Ogólnopolski Młodzieżowy Festiwal Piosenki „PIĘTERKO| koncert

Miejsce: Świdnica, ul. Rynek 43, sala teatralna ŚOK

Data i godzina: 13.10.2012, godz. 18:00

Wstęp wolny

Festiwal adresowany jest do młodych wokalistów zamieszkałych na terenie całego kraju. Celem festiwalu jest promowanie uzdolnionej wokalnie młodzieży oraz prezentacja dorobku artystycznego młodych wykonawców.
Główną częścią festiwalu jest konkurs piosenki. Podczas prób oraz koncertu konkursowego wykonawcom towarzyszyć będzie orkiestra festiwalowa.

Czytając imprezownik, czy też nie, sugerując się nim podczas planowania weekendu, lub i nie, warto pamiętać, że najlepiej spędzony czas to ten w gronie najbliższych nam osób. Rodziny, przyjaciół, kolegów i koleżanek. Bo nie ważne gdzie, najistotniejsze z kim!

Życzę wam spokojnego i udanego weekendu

Maja Jasnos

 

 

 

 

Poprzedni artykułNauczyciele z nagrodami
Następny artykułPrezydent nagrodził nauczycieli