Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Nauczyciele z nagrodami

Nauczyciele z nagrodami

0

Zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej stał się okazją do uhonorowania nauczycieli z gminy Świdnica. Podczas dorocznego spotkania wójta gminy z dyrektorami gminnych placówek oświatowych Teresa Mazurek pogratulowała dyrektorom i nauczycielom podnoszenia kwalifikacji zawodowych i awansu zawodowego. Przypomniała o tegorocznych inwestycjach w oświatę, takich jak np. termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie i Gimnazjum w Witoszowie Dolnym.  – Szkoły gminne są bezpieczne, bardzo dobrze wyposażone w sprzęt i pomoce dydaktyczne, czego dowodem jest m.in. Szkoła Podstawowa w Pszennie z nową salą przyrody, której wartość szacowana jest na 40 tys. zł. – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

Zdjęcie UG Świdnica

Podczas uroczystości zostały także wręczone dyrektorom i nauczycielom Nagrody Wójta Gminy, za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej podejmowanej na rzecz uczniów, szkoły i środowiska lokalnego. Wójt gminy przyznała łącznie 13 nagród: dla dyrektorów szkół podstawowych, przedszkoli, gimnazjów i nauczycieli na kwotę 18,5 tys. zł.

W tym roku nauczycielom posiadającym wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej nagrody przyznała Dolnośląska Kurator Oświaty. Tym szczególnym wyróżnieniem docenieni zostali: Małgorzata Urbanek – dyrektor Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie, Elżbieta Kwaśnik – dyrektor Szkoły Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym oraz Andrzej Pepera nauczyciel Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej.

***

Na wniosek Zarządu Głównego ZNP Oddział Międzygminny w Świdnica, 12 października br. po godz. 17.00 wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek zostanie odznaczona Złotą Odznaką ZNP.

Złota Odznaka ZNP jest najwyższym wyróżnieniem Związku Nauczycielstwa Polskiego. Odznaka jest nadawana przez Zarząd Główny ZNP za szczególne osiągnięcia w działalności związkowej, społecznej, oświatowej i naukowej, przyczyniającej się do podniesienia rangi zawodu nauczycielskiego i pozostałych pracowników oświaty oraz realizacji celów i zadań ZNP.

Jak mówi przewodniczący Międzygminnego Związku ZNP Henryk Kończak, wójt gminy od kilkunastu lat konsekwentnie realizuje rozwój oświaty w gminie Świdnica. Wielokrotnie podkreśla, że inwestycja w młodego człowieka, jest najlepszym kapitałem, jaki możemy dać młodemu pokoleniu.

Janusz Waligóra, UG Świdnica/opr.red.

 

Poprzedni artykułBomba na podwórku
Następny artykułŚwidnicki Imprezownik