Strona główna Wydarzenia Świebodzice Strzelecka rywalizacja

Strzelecka rywalizacja

0

35 seniorów rywalizowało w II Strzeleckich Mistrzostwach Seniorów Organizacji Pozarządowych, które zostały rozegrane w Świebodzicach. Zawodnicy próbowali swoich sił w strzelaniu z broni pneumatycznej – karabinku i pistoletu. Przyjechali goście z Żarowa, Świdnicy i Wałbrzycha, dopisali również strzelcy ze Świebodzic, ze Stowarzyszenia 3.Wieku – gospodarza imprezy i Towarzystwa Miłośników Świebodzic. Strzelał także burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, który odwiedził uczestników imprezy – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

Do eliminacji  przystąpiło 7 pięcioosobowych drużyn, które wcześniej trenowały celność oka w Miejskim Klubie Strzeleckim LOK. W tym roku najlepsza okazała się drużyna Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Warto zaznaczyć, że z tej drużyny wyłoniony został również najlepszy strzelec zawodów – Marek Maciejowski. Na pewno doskonałym wsparciem dla kolegów była szefowa UTW w Świdnicy Krystyna Lasek.

Drużyna Stowarzyszenia 3. Wieku w składzie: Maria Moszumańska, Krzysztof Płaczkowski, Danuta Wiśniewska, Henryka Zaremba i Ryszard Żurakowski zajęła drugie miejsce, a trzecie wywalczyła drużyna z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Żarowa.

W klasyfikacji indywidualnej najlepsze wyniki osiągnął prezes Towarzystwa Miłośników Świebodzic Marek Mikołajczak.

W tym roku goście Stowarzyszenia 3. Wieku mogli również skorzystać z miejskiej kręgielni i nauczyli się grać w petankę. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i z radością uczestniczyli we wspólnej zabawie.

Zdjęcia UM Świebodzice

Poprzedni artykułŚwidnicki Imprezownik
Następny artykułZagrają w Katowicach o kolejną wygraną