Strona główna Wydarzenia Rywal Kliczki w Areszcie Śledczym

Rywal Kliczki w Areszcie Śledczym

5

Przygotowujący się w Dzierżoniowie do walki życia Mariusz Wach, który już 10 listopada 2012 r. skrzyżuje rękawice bokserskie ze słynnym Ukraińcem Władymirem Kliczko uczestniczył w specjalnym spotkaniu ze skazanymi odbywającymi karę w Areszcie Śledczym w Świdnicy. Do jednostki przybyli również jego trenerzy: Portorykańczyk Juan de Leon i Piotr Wilczewski (były mistrz Europy w boksie zawodowym).

 

Spotkanie nadziei polskiego boksu, w którym uczestniczyło 30 wyróżniających się wzorowym zachowaniem osadzonych, zorganizowano w ramach zajęć kulturalno-oświatowych. Wizyta Mariusza Wacha wywołała ogromne zainteresowanie wśród odbywających karę. Gdyby nie przepisy ochronne i pojemność pomieszczenia, z pewnością w świetlicy świdnickiego aresztu zebraliby się wszyscy przebywający w jednostce. Żadna z organizowanych dotychczas imprez nie cieszyła się tak ogromnym zainteresowaniem. Bokser jeszcze przed wejściem do głównego budynku  został okrążony przez grupę żądnych autografów osadzonych, którzy wtedy akurat układali kostkę w ramach kursu doszkalającego. Skazani pozwolili mu odejść dopiero po rozdaniu zdjęć wraz z odręcznymi wpisami Mistrza. Osoba sportowca wzbudziła zainteresowanie także wśród pracowników placówki.

W chwili pojawienia się boksera w świetlicy aresztu została odtworzona piosenka „Viking” zespołu „Prime Prophecy”, która będzie towarzyszyła mu również w drodze do ringu podczas listopadowej gali bokserskiej w Hamburgu. Każdy z gości został powitany gromkimi brawami, a szczególne owacje zebrał oczywiście główny bohater. W trakcie spotkania Mariusz Wach opowiadał o swojej karierze i przygodzie z boksem oraz o najbliższej walce z Władymirem Kliczko. Szczegółowy życiorys sportowca odczytał jeden ze skazanych. Ponadto bokser opowiadał o konferencjach i spotkaniach z jego najbliższym przeciwnikiem. Zebranych bardzo interesowały przygotowania do jego życiowej walki oraz szanse na zwycięstwo.

 „Wiking” stoczył 27 walk i za każdym razem schodził z ringu jako zwycięzca. W 15 pojedynkach jego rywale nie wytrzymali do końca walki, ponieważ zazwyczaj kończyli ją na tzw. „deskach”. Natomiast jego rywal Władymir Kliczko w ringu stawał ponad dwa razy częściej, a spośród 61 stoczonych walk lepsi od niego okazali się jedynie: Ross Puritty, Corrie Sanders i Lamon Brewster. Jednak pomimo imponującego bilansu Mariusz Wach zapowiedział, że tanio skóry nie sprzeda i powróci z Hamburga jako zwycięzca”.

Na koniec spotkania skazani obdarowali wszystkich gości własnoręcznie wykonanymi prezentami. Mariusz Wach oraz Piotr Wilczewski otrzymali naszkicowane portrety i komplety rękawic bokserskich, a trener Juan de Leon wieżę Eiffla.

Po wręczeniu niespodzianek Mariusz Wach każdemu uczestnikowi rozdał pamiątkowe zdjęcia wraz z autografem i dedykacją. Za poświęcenie czasu widzowie podziękowali brawami. Z pewnością spotkanie sportowca tak wielkiego formatu było dla wszystkich osadzonych bardzo istotnym wydarzeniem, a wrażenia i emocje, które udzieliły się w jego trakcie pozostaną w pamięci na długi czas.

ppor. Bartłomiej Perlak

Poprzedni artykułRusza akcja „Znicz”
Następny artykułNicpoń w FADO [VIDEO]