Strona główna Kultura Rockowa Świdnica na płycie

Rockowa Świdnica na płycie

0

Już w listopadzie do dystrybucji trafi przygotowywana od lutego kompilacja nagrań świdnickich wykonawców rockowych i pokrewnych „Świdnica 2012 – Rock i więcej…” Projekt dofinansowany w ramach stypendium kulturalnego przez Gminę Miasto Świdnica, a przygotowany przez redaktora Rock Centrum Świdnica – Krzyśka Kowalewskiego będzie przekrojowym obrazem świdnickiej sceny z roku 2012.

Na płytę trafiły nagrania, które można było znaleźć już na płytach świdnickich muzyków, oraz niepublikowane wcześniej materiały (w tym pięć utworów nagranych specjalnie na potrzeby kompilacji). Zespoły o ugruntowanej marce spotykają się na składance z młodymi grupami na równych prawach bez wyróżniania jednych czy drugich. W tej chwili jest już 14 wykonawców, m.in. Johny Trzy Palce, Reszty Nie Trzeba, The Floorators (więcej na stronie  http://www.rock.swidnica.pl/skladanka/ Lista wykonawców nie jest jeszcze zamknięta choć czas na zgłoszenie swojego nagrania mija 10 października.
Płyta, wydana w nakładzie 1000 egzemplarzy, będzie dystrybuowana całkowicie za darmo. Miejsca, w których będzie można otrzymać swój egzemplarz zostaną wkrótce ogłoszone na stronie projektu.

Poprzedni artykułSushi w Hotelu Fado
Następny artykułPorozmawiaj z Krzysztofem Globiszem