Strona główna Temat dnia Policjanci uratowali życie

Policjanci uratowali życie [Oświadczenie policji]

38

Szybka i sprawna reakcja policjantów uratowała życie 70-latka ze Świdnicy. Mężczyzna podczas jazdy na rowerze doznał zawału i przez kilka minut leżał bez oddechu i tętna na chodniku.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 21 października na ulicy Wałbrzyskiej. Widok mężczyzny leżącego na rowerze twarzą do bruku zaniepokoił funkcjonariuszy, którzy patrolowali miasto. Natychmiast zatrzymali radiowóz i podeszli, by sprawdzić, co się stało. Rowerzysta nie dawał oznak życia, nie oddychał. Policjanci natychmiast podjęli reanimację i powiadomili oficera dyżurnego, który wezwał pogotowie. Do przyjazdu karetki mężczyźnie udało się przywrócić funkcje życiowe. – Jak ocenił lekarz, szybka reakcja i prawidłowo przeprowadzona reanimacja uratowały mieszkańcowi Świdnicy życie – mówi Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP.

Mężczyzna przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej w szpitalu Latawiec. Okazuje się, że mimo zatrzymania krążenia nie doszło do niedotlenienia mózgu i ma szansę na powrót do zdrowia i sprawności.

Oświadczenie:

Policjanci na miejscu zdarzenia pierwsi podjęli akcję reanimacyjną mężczyzny, przywracając mu oddech i tętno. Następnie został  on ułożony w pozycji bezpiecznej.  Na miejscu zdarzenia zebrało się kilkanaście osób, które komentowały, udzielały porad, ale żadna z nich nie pomogła policjantom. Gdy mężczyzna leżał na boku, podeszła do policjantów młoda kobieta mówiąc, że jest ratowniczką medyczną i zapytała co się stało, wtedy mężczyzna ponownie stracił przytomności i młoda dziewczyna zaczęła go reanimować. Reanimacja trwała około minuty do przyjazdu pogotowia, które przejęło mężczyznę.

Komentarze internautów są krzywdzące dla policjantów. Nikt nie oczekuje w takim momencie pochwał, najważniejsze jest życie ludzkie. Osoby, które nie widziały zdarzenia od początku nie powinny się wypowiadać na forum.

Oficer Prasowy KPP w Świdnicy

asp.sztab. Katarzyna Czepil

Poprzedni artykułW procesji dla patrona Świdnicy
Następny artykułStal wyraźnie lepsza od Bielawianki