Strona główna Kultura Magazyn Swidnica24.pl poleca

Magazyn Swidnica24.pl poleca

0

Nie mają Państwo jeszcze planów na weekend? Jak co tydzień w Magazynie Swidnica24.pl przygotowaliśmy kilka propozycji i dla domatorów, i dla osób lubiących aktywny wypoczynek.

 

Zdjęcie Tomasz Pietrzyk

W dziale Książka polecamy historię, spisana przez znanego piłkarza. Większość sławnych osób stara się ukazywać swoje życie jako pasmo sukcesów i marginalizować krępujące epizody z przeszłości. Legendarny piłkarz Paul Merson postąpił dokładnie odwrotnie. Szczegółowo przedstawił swoje najmniej chlubne doświadczenia, skupiając się na licznych ekscesach wywołanych uzależnieniem od hazardu, alkoholu i narkotyków. W autobiograficznej, przewrotnej opowieści  „Jak nie być profesjonalnym piłkarzem?” nie brakuje jednak najważniejszego – bezgranicznej miłości do piłki.

Przewrotna reklama chcieli do kina zwabić twórcy filmu Paryż-Manhattan. Nie po raz pierwszy w marketingu wykorzystano działające jak magnes nazwisko Woody`ego Allena, choć on sam niewiele ma z tym obrazem wspólnego. Jednak – jak przekonuje Ada Woźniak – film się broni! Dlaczego, warto sprawdzić zaglądając do działu Kino.

Kolejną propozycję wycieczki po najpiękniejszych miejscach Dolnego Śląska przygotował portal ZnaneNieznane.pl. Kierunek – olbrzymia zapora na Bobrze w Pilchowicach. – Zwiedzając zaporę usłyszycie odgłosy turbin elektrowni wodnej, znajdującej się u jej podnóża. Elektrownia i jej wyposażenie mają już niemal 100 lat, i od czasu wybudowania działają nieprzerwanie aż do dziś – zachęcają autorzy. Co jeszcze czeka na turystów, o tym w dziale Turystyka.

A na deser pyszności i wspaniała zabawa. Nasza czarodziejka Penelopa odpowiedziała błyskawicznie na prośbę jednej z czytelniczek i podpowiada, jak przygotować menu na urodzinowe, dziecięce przyjęcie. Nie potrzeba wielkich umiejętności, by powstał wspaniały, owocowy jeż. Szczegóły w dziale Kuchnia.

Polecamy! Magazyn Swidnica24.pl czeka jak zawsze w menu głównym w zakładce Magazyn.

 

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Owocowy jeżyk
Następny artykułWieczór operowy z Festiwalem Bachowskim