Strona główna Wydarzenia Świdnica Lodowisko już wkrótce

Lodowisko już wkrótce

9

Jeśli tylko temperatury nie będą wyższe niż 15 stopni Celsjusza, świdnickie kryte lodowisko ruszy  niebawem. – Pod uwagę bierzemy albo ostatni weekend października, albo pierwszy listopada – wyjaśnia Edmund Frączak, dyrektor świdnickiego OSiR-u.

W hali lodowiska trwają jeszcze ostatnie rozgrywki piłki halowej. Wkrótce jednak specjalna mata zostanie zdjęta i rozpocznie się mrożenie tafli. – Przygotowujemy się do zmian w cenniku, które mają zachęcić amatorów ślizgu do częstszych odwiedzin w tygodniu – dodaje Jan Czałkiewicz z OSiR-u. – Ceny biletów na pewno nie będą wyższe niż w poprzednim sezonie. Chcemy obniżyć cenę od poniedziałku do czwartku. Lodowisko zawsze przezywa oblężenie w weekendy, kiedy to do Świdnicy przyjeżdża wielu gości spoza miasta. mamy nadzieje, że świdniczanie zachęceni niższymi cenami będą chętniej wybierali dni powszednie i tym samym tłok sobotnio-niedzielny trochę się zmniejszy. O konkretnych ustaleniach poinformujemy jeszcze przed otwarciem sezonu.

Lodowisko jak zawsze będzie czynne od 8.00 do 20.00. W dni powszednie do 15.00 z tafli korzystać będą uczniowie świdnickich szkół. OSiR dzięki dotacji z Urzędu Miasta dokupi do wypożyczalni nowe łyżwy, we wszystkich używanych parach zostaną wymienione wkładki.

W sezonie 2011/2012 z lodowisko odwiedziło 90 tysięcy osób.

Sprostowanie

W ubiegłym roku lodowisko rozpoczęło sezon w połowie października, a nie listopada, jak informowaliśmy. Bład poprawiamy i przepraszamy. Dziękujemy Czytelnikom za czujność.

 

Poprzedni artykułCałą noc szukali 9-latki
Następny artykułKulisy wypadku na krajowej „piątce”