Strona główna Kultura L.U.C pomoże „Zrozumieć Polskę”

L.U.C pomoże „Zrozumieć Polskę”

0

Święto Niepodległości zabrzmi dźwiękami jazzu, elektroniki, muzyki klasycznej i hip-hopu. Na zaproszenie Świdnickiego Ośrodka Kultury w sali teatralnej wystąpi L.U.C, wrocławski zdobywca Paszportu Polityki, który zaprezentuje koncert-słuchowisko „39/89 Zrozumieć Polskę”. Bilety są już dostępne.

Łukasz Rostkowski, znany tekściarz i producent tworzący pod pseudonimem L.U.C, w 2009r. jako kompozytor i reżyser ujawnił słuchowisko „39/89 Zrozumieć Polskę”. Zaszokował i podbił tym serca publiki i krytyki. Rostkowskiemu udało mu się opowiedzieć o bardzo trudnym okresie polskiej historii w sposób niezwykle nowoczesny,  wzruszający, możliwie obiektywny a przede wszystkim oderwany od politycznych rozgrywek. Rostkowski jako eklektyk w projekcie ukazał pełen przekrój brzmień i stylistyk dzięki czemu projekt dotarł zarówno do młodszych jak i starszych odbiorców. Różnorodność ukazała zarazem złożoność okresu lat 1939 – 1989.

Na koncertach elektronika, generowana przez L.U.C wraz ze skreczowanymi przez DJ’a wypowiedziami historycznymi wybrzmiewają w towarzystwie muzyki orkiestry, w tym: skrzypiec, wiolonczeli, trąbki, perkusjonaliów, gitary elektrycznej, basu, kontrabasu oraz energetycznie grającej perkusji. Koncertowi towarzyszą wymowne wizualizacje w postaci autentycznych zdjęć i cytatów, które czynią ten koncert swoistym widowiskiem.

Fragment występu z TVP 2

Wydarzenie będzie miało miejsce 11 listopada o godzinie 20:00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury (Rynek 43). Bilety w cenie 20pln można kupić w Informacji Turystycznej (Rynek) oraz w punktach Ticketpro w całej Polsce (m.in. sieci Empik, Media Markt, Saturn). Ilość miejsc jest ograniczona.

Poprzedni artykułAbsolwenci pilnie poszukiwani
Następny artykułTragedia za kierownicą