Strona główna Sport Piłka ręczna Krzysztof Mistak: Wszystko zależy od zawodników

Krzysztof Mistak: Wszystko zależy od zawodników

1

Minęliśmy już półmetek pierwszej rundy sezonu 2012/2013 I ligi piłkarzy ręcznych. Poprosiliśmy zatem trenera ŚKPR-u Świdnica Krzysztofa Mistaka o kilka słów podsumowania dotychczasowych dokonań swojego zespołu. Spytaliśmy  również o zawodników, pomysł na grę i oczekiwania na koniec sezonu.

 

Jak trener oceni dotychczasową grę i sytuację naszego zespołu w tabeli?

Sytuacja jest niezła, zajmujemy miejsce w środku tabeli. Wiadomo, że każdy wymaga żebyśmy zdobyli jeszcze więcej punków, ale nie ma powodu do pesymizmu. Liga jest wyrównana, każdy może wygrać z każdym, ale większość rywali jest bardziej ograna na pierwszoligowych parkietach więc z miejsca w środku tabeli możemy być zadowoleni.

 

Który z zawodników najlepiej spełnił Pana oczekiwania, a który najbardziej zawiódł?

Nie chcę wymieniać żadnego zawodnika konkretnie z nazwiska. W jednym meczu zawodnicy grają słabo, w drugim potrafią wznieść się na wyżyny swoich możliwości.  Jesteśmy zespołem, gramy jako zespół. Każdy z  zawodników jest wartościowy, wszyscy się uzupełniają.

 

Jak spisują się nowi zawodnicy np. Orzłowski czy Szuszkiewicz?

Każdy z zawodników dobrze spełnia swoją rolę, wywiązują się z powierzonych im zadań. Orzłowski może nie rzuca dużo bramek, ale robi świetną robotę w obronie. Od Szuszkiewicza wymagam troszkę więcej bramek chociaż trzeba zaznaczyć, że w meczu z Końskimi zagrał bardzo dobrze, na wysokiej skuteczności.

 

Z której formacji jest trener zadowolony, z której trochę mniej? Jaki element w grze jest do poprawy? Oglądając kilka spotkań miałem wrażenie, że zawodnicy są niekiedy słabo zmotywowani…

Ciężko jest poprawić coś w psychice zawodników. Niech Pan żałuje, że nie był Pan na meczu ze Śląskiem. Wtedy na pewno moim zawodnikom motywacji nie brakowało. Bywa z nią różnie w zależności od rywala z jakim przyjdzie nam się zmierzyć. Poza tym chciałbym, żeby polepszyła się skuteczność jeśli chodzi o kontry.

 

– Jakie są oczekiwanie na koniec sezonu?

Chciałbym skończyć z zespołem w środku tabeli, ale oczywistym jest, że będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce.

 

– Czy są jakieś pomysły na to, żeby gra ŚKPR-u wyglądała jeszcze lepiej?

To wszystko zależy od zawodników. Jeśli uda im się zagrać na 100% swoich możliwości, powinniśmy osiągnąć wszystkie zamierzone cele.

/M.Rodziewicz/

 

Poprzedni artykułWszystkim grają na nosie
Następny artykułRusza akcja „Znicz”