Strona główna Temat dnia Komunikacja w dniu Wszystkich Świętych

Komunikacja w dniu Wszystkich Świętych [MAPKA]

1

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych od rana 31 października do 4 listopada włącznie funkcjonować będzie zastępcza organizacja ruchu. Zmiany dotyczyć będą również komunikacji miejskiej MPK. Wszystko po to, aby mieszkańcy i goście mieli możliwość dogodniejszego dojazdu na groby bliskich.

 

Ważne dla kierowców:

Wprowadzone zostaną dodatkowe oznakowania drogowe w rejonie cmentarzy, które mają zapewnić bezpieczeństwo oraz pomóc upłynnić ruch. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożność i zwracanie uwagi na oznakowanie.

Zorganizowane zostaną dodatkowe miejsca parkingowe. Wyjazdy z parkingów możliwe będą jedynie w prawą stronę. W miarę możliwości prosimy o dojazd w taki sposób, by była możliwość wjazdu na parkingi przy wykonaniu skrętu w prawo (aby nie oczekiwać na przejazd pojazdów z naprzeciwka).

Na ulicach: Przyjaźni, Zielona i Śląska (na odcinkach pomiędzy skrzyżowaniami tych ulic) wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.

Ważne dla pasażerów:

Komunikacja miejska w dniach 31 października–4 listopada obsługiwać będzie dodatkowe przystanki: Pionierów Ziemi Świdnickiej (kierunek centrum), Zielona (kierunek ul. Słowiańska) i Kazimierza Odnowiciela.

W dniu Wszystkich Świętych, 1 listopada zwiększona zostanie liczba kursów na liniach nr 50 i 52 – kursy według rozkładu jak w dni powszednie.

Pozostałe linie jeździć będą wg rozkładu dla dni świątecznych.

 

  • Ze względu na zmianę kierunku ruchu na ul. Przyjaźni przystanek po stronie kościoła zostanie wyłączony z ruchu, a odjazdy linii nr 30 i 52 realizowane będą z przystanku zlokalizowanego przy ul. Zielonej.

Przystanki tymczasowe usytuowane zostaną:

  • przy skrzyżowaniu ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej z al. Brzozową,
  • przy ul. Zielonej (w rejonie skrzyżowania z ul. Śląską),
  • przy ul. Kazimierza Odnowiciela (na wysokości cmentarza).
Poprzedni artykułKoncertuje niezwykłe trio
Następny artykułZwycięstwo „Ludzi Tadeusza”