Strona główna Wydarzenia Strzegom Jeszcze jeden Orlik

Jeszcze jeden Orlik

0

Jaroszów jest kolejną miejscowością, w której powstaje kompleks boisk Orlik. Gotowe są nawierzchnia boiska piłkarskiego ze sztucznej trawy, poliuretanowa nawierzchnia boiska wielofunkcyjnego oraz oświetlenie. Wykonawca kończy równocześnie roboty związane z wykonaniem ogrodzenia, zaplecza sanitarno-szatniowego, drogi dojazdowej oraz parkingów – informuje Małgorzata Kus-Pożoga z UM w Strzegomiu.

– Lokalizacja boisk w sąsiedztwie szkół pozwoli na korzystanie z nich przez uczniów, a sąsiedztwo  budynków mieszkalnych i monitoring tego terenu powinien uchronić obiekty przed ich dewastacją przez chuliganów – mówi Irena Kowalska, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Przypomnijmy, że Ministerstwo i Urząd Marszałkowski współfinansują budowę w kwocie blisko 600 tys. zł, natomiast całkowity koszt zadania to około 1 200 tys. zł. Połowa środków to środki własne gminy. Oficjalne otwarcie nowo wybudowanego obiektu planowane jest na listopad. – Długo czekaliśmy na takiego boisko w Jaroszowie. Wreszcie nie trzeba będzie dojeżdżać  do Strzegomia, żeby pograć w piłkę – cieszą się mieszkańcy.

Poprzedni artykułSpowolnienie gospodarcze już widać
Następny artykułŚwidnicka młodzież podbija Europę