Strona główna Kultura Jesienna zaDOOMa

Jesienna zaDOOMa

0

Za miesiąc, 2 i 3 listopada w Świdnicy wystąpi czołówka polskiego doom metalu i elektroniki m.in. Obscure Sphinx i Igor Boxx (Skalpel). Wszystko w ramach imprezy pod nazwą „zaDOOMa”, organizowanej przez Świdnicki Ośrodek Kultury. Będzie to rozszerzenie tradycyjnej formuły corocznych „Zaduszek muzycznych”, które będą kontynuowane.
Wydarzenie odbędzie się w dwóch lokalizacjach: Klubie Bolko oraz sali teatralnej. Potwierdzeni wykonawcy to: Obscure Sphinx / Warszawa, Igor Boxx (Skalpel) / Wrocław, Job Karma / Wrocław, Belzebong / Warszawa-Kielce, Gallileous / Wodzisław Śląski, Dopelord / Lublin, Orchard / Świdnica.

Obscure Sphinx zakończyli niedawno bardzo udany sezon festiwalowy, podczas którego wystąpili m.in. na Brutal Assault (Czechy), OFF Festivalu (Polska) oraz Summer Breeze (Niemcy), na którym zdobyli nagrodę publiczności New Blood Award. Igor Boxx z kolei pojawił się niedawno w Krakowie na festiwalu Sacrum Profanum gdzie po raz pierwszy od bardzo dawna zagrał duet Skalpel (Ninja Tune) remiksując utwory Krzysztofa Pendereckiego, Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara i Witolda Lutosławskiego.

Igor Boxx Last Party In Breslau

Muzyka wykonywana podczas „zaDOOMy” będzie nawiązywała stylistycznie do daty i jesiennej aury. Nisko strojone, powolne dźwięki gitar to charakterystyczny element łączący większość zespołów, które pojawią się w Świdnicy.

Więcej informacji o wykonawcach oraz ich muzykę można znaleźć na stronie wydarzenia pod adresem www.zadooma.wordpress.com. Bilety w cenie od 10pln będą dostępne wkrótce w Informacji Turystycznej (Świdnica) oraz w sieci Ticketpro.

Poprzedni artykułŚladami tajemnicy [FOTO]
Następny artykułSiedem wypadków i 38 pijanych