Strona główna Kultura Budka Suflera już w sobotę

Budka Suflera już w sobotę

0

Tego zespołu nikomu nie trzeba bliżej przedstawiać. Przez trzydzieści osiem lat swojej nieprzerwanej działalności wydali 23 albumy, wylansowali wiele przebojów. Charakterystyczny wokal Krzysztofa Cugowskiego usłyszymy już w tę sobotę, 20 października, w sali sportowo-widowiskowej przy ul. Mieszka Starego 6. Koncert rozpoczyna się o godz. 18.00, przed występem gwiazdy będzie można jeszcze kupić bilety – cena 90 zł – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

Po prawie czterdziestu latach Budka Suflera nadal zapełnia największe polskie obiekty swoimi koncertami. Koncert „Cień wielkiej góry” jest elementem nowego artystycznego projektu pod nazwą LIVE & STUDIO . W listopadzie 2011 ukazało się wydawnictwo , które prezentuje materiał muzyczny z historycznej płyty „Cień wielkiej góry” w postaci oryginalnej z roku 1975 oraz w wersji live z koncertu zagranego w październiku 2011.

Koncert to repertuar pierwszych płyt katalogowych Budki Suflera: „Cień wielkiej góry” i „Przechodniem byłem między wami” oraz covery wielkich w owym czasie grup rockowych np. Free, Bad Company, Tempet, Spooky Tooth.

Zespół występuje w składzie :

Krzysztof Cugowski – śpiew

Romuald Lipko – instrumenty klawiszowe

Tomasz Zeliszewski – perkusja

Łukasz Pilch – gitara

Mirek Stępień – gitara basowa