Strona główna Wydarzenia Świebodzice „Bezpieczna kobieta” także w Świebodzicach

„Bezpieczna kobieta” także w Świebodzicach

3

Pod takim hasłem już w listopadzie rozpocznie się cykl spotkań oraz szkoleń z podstaw samoobrony dla mieszkanek Świebodzic. Akcja to pomysł Straży Miejskiej. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

– Chcielibyśmy, żeby jak najwięcej pań skorzystało z tych szkoleń – mówi Łukasz Gil , komendant Straży Miejskiej w Świebodzicach. – Na szczęście w naszym mieście nie odnotowujemy napadów na kobiety, ale warto znać kilka prostych chwytów, by uchronić się przed ewentualnym atakiem napastnika.

Szkolenia będą podzielone na dwa bloki: pierwszy to spotkania z psychologiem, który opowie m. in. o tym, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Drugi, ten zdecydowanie atrakcyjniejszy, to praktyczna nauka podstawowych zasad samoobrony.

Udział w szkoleniu będzie bezpłatny. Szczegóły tej akcji, wraz z terminarzem spotkań, pojawią się już wkrótce na plakatach, portalu miejskim oraz w Gazecie Świebodzickiej.

 

Poprzedni artykułŚwidnicki styl odcinek 2.
Następny artykułAmfetamina w biustonoszu