Strona główna Wydarzenia Świdnica Będą dwie kwesty

Będą dwie kwesty

1

Świdnicki oddział Polskiego Czerwonego Krzyża zdecydował, że w tym roku dołoży więcej starań, by pomóc godnie spędzić święta dzieciom z najuboższych rodzin. Zostaną zorganizowane dwie kwesty uliczne w dniach 23 października ( wtorek) oraz 1 listopada ( czwartek).

Dochód uzyskany w ramach akcji „ Godne Dzieciństwo” będzie przekazany na zakup paczek mikołajkowych dla najuboższych dzieci z terenu Świdnicy. 23 października zbiórka prowadzona będzie na terenie miasta, zaś 1 listopada wolontariusze będą kwestować na świdnickich cmentarzach.

– W związku z tym, że coraz więcej rodzin znajduje się w niedostatku materialnym i nie stać rodziców na zakup paczek mikołajkowych w święta Bożego Narodzenia postanowiliśmy, że w tym roku kwesta zostanie rozszerzona na dwa dni, a nie jak było to w latach poprzednich, tylko w Dzień Wszystkich Świętych. W imieniu zarządu pragnę zachęcić wszystkich mieszkańców naszego miasta, aby jak co roku wykazali się życzliwością i wsparli czerwonokrzyską akcję – zachęca Krzysztof Werecki, sekretarz świdnickiego PCK.

Osoby kwestujące będą posiadały puszki kwestarskie z logiem PCK oraz odpowiednie identyfikatory.

Poprzedni artykułZebrali 270 litrów krwi
Następny artykułCo to, gdzie to? Zagadka nr 13 [KONKURS]